Problem z Auto Gordian Knot

Witam mam pewien problem z tym programem. Zakupilam tel z divixem. chcialam przerobic film z xvid na divix i nawet mi sie udalo poza jedna drobnostka, strasznie opuzniony dzwiek. niemam zelonego pojecia co z tym moge zrobic i z tad moja prosba o pomoc.

Zmień AGK na FormatFactory - będzie prościej.

jeśli nie działa Ci na tv film w wersji Xvid to i tak nie musisz go konwertować bo to zajmuje sporo czasu,

natomiast Divx i Xvid są praktycznie takimi samymi kodekami, z tym że ten drugi jest darmowy (jako kodek, licencja GNU).

najprościej jest zmienić takzwany tag filmu (fourcc code).

zainstaluj sobie Xvid’a i tam w menu (w starcie) będzie taki malutki programik, nazywa się AVI FourCC Changer (albo jakoś podobnie, nie mam jak sprawdzić teraz)

odpalasz ten programik i takie małe okienko się pojawi, otwierasz nim odpowiedni film i wybierasz tag który powinien posiadać, klikasz ok i już :slight_smile:

problem może stworzyć się w momencie, gdy film został zakodowany z opcjami których nie trawi TV.

EDIT:

nawet tego programu możesz użyć: http://www.free-codecs.com/download/avi … hanger.htm

całość trwa kilka sekund i ogranicza się do odpowiedniego wyboru i klikniecia OK.

nie kumam tego “avi fourcc code”. wypakowalam go i nie potrafie uruchomic

Dodane 28.01.2010 (Cz) 12:03

wyskakuje mi “FourCC code for (C:/Users/user/Desktop/Dziewczyna moich koszmarow.avi) has been set”

i to własnie powinno sie pokazać tylko niestety musisz użyć tego code changera który jest dołączony do Xvida bo ten podany w poscie wyzej nie ma odpowiedniego tagu.

wyswietla mi sie “FourCC Changed” i nie chce mi ruszyc filmu

to tak jak mówiłem wczesniej być może że plik został zakodowany z opcjami których nie trawi odtwarzacz sprzętowy.

zerknij tu - http://www.netmovies.pl/kompresja-xvid/

na opcje: Quarter Pixel i Global Motion Compensation, tego już niestety nie przeskoczysz bez rekompresji.

moze podaj model tego tv’ka.

to nie tv tylko tel LG ku990 z divixem

Koleżanko - napisałem Ci już wcześniej, ale jakoś ominęłaś mojego posta.

Spróbuj wrócić do tej koncepcji - prawdopodobnie rozwiąże Twoje problemy. Program, o którym napisałem, ma wbudowaną opcję do przerabiania video na format… LGKU990!

Format Factory

Uruchamiasz program/zakładka “video”/opcja “wszystko do urządzenie mobilne”/LG/KU990

potem dodajesz plik, może być metodą “przeciągnij i upuść”/OK/start

…i masz gotowy, bezproblemowy plik do odtworzenia na Twoim telefonie.