Problem z AutoCad'em - znikający kursor i zacinki

Wczoraj zacząłem poraz pierwszy używać AutoCada i mam mały problem z tym programem a mianowicie jak sobie coś w nim robię to co jakiś czas myszka (i ogólnie komputer się wiesza na kilka sekund do minuty) lub myszka a dokładnie kursor znika mi i choć normalnie mogę sterować myszką to nie widać kursora a więc prawie nie sposób trafić w cokolwiek na “ślepo”.

Osobiście AC nie używam, ale z tego co wiem od ludzi którzy z niego korzystają, lubi on dużo RAMu, więc do tych Twoich 4 dokupiłbym drugie tyle.

 

artur1104 proszę konkretnie zatytułować wątek (użyj pełnego edytora).

Zignorowanie prośby będzie skutkować usunięciem topica z forum.

Jakieś inne rady oprócz dokupowania ramu?

Ustaw plik stronicowania rozmiar minimalny 4000MB i rozmiar maksymalny 4000MB.

Cześć,

 

Podejrzewam, że problemem może być karta graficzna. Mam ten sam problem co Ty - karta graf. GF GTX 550 Ti. Sprawa zaczęła sie od wersji AC 2014.

Skąd to wnioskuję: jakiś rok temu miałem podobny problem z przeglądarką firefox. Zaczęło się od wgrania nowych sterowników do karty - wtedy praktycznie codziennie w czasie przeglądania internetu albo komp cały się zwieszał, albo miałem dziwnie wyglądający kursor myszki (czasem nie był go widać też). Szukałem dużo w internecie aż w końcu znalazłem w czym był problem:

otóż Nividia wydała wadliwe sterowniki do karty graficznej - po prostu nie wspierają już starszych sprzętów (przynajmniej tak wywnioskowali na tym forum). Problem rozwiązywało się zmieniając coś w ustawieniach przeglądarki (jakąś kompatybilość czy coś takiego) - wtedy problem zniknął.

 

Ale widzę, że problem “wypływa” też z innymi programami. Puki co nie mam jeszcze rozwiązania - jak coś znajdę to napiszę.