Problem z Avast 6.0.1


(Ppaawweelloo) #1

Siema.

Dziś ściągałem nowego free avasta. Co roku nie miałem żadnych problemów z instalacją ale teraz coś jest nie tak... Odinstalowałem starą wersję Avasta i zainstalowałem nową. Uruchomiłem ponownie komputer i avast nie działa... Przy ikonce programu na pasku jest X. A po włączeniu okna programu mam wyświetlone:

A w oknie rejestracja mam:

Dodam, że gdy naciskam na przycisk "Uruchom osłony" to nic się nie dzieje. A gdy naciskam na "Uruchom Program" to również nic się nie dzieje (żadnej reakcji...). Gdy nacisnę na Zarejestruj to mi się pokazuje, że program jest już zarejestrowany chociaż, że go nie rejestrowałem. Uruchamiałem ponownie komputer, program i nic się nie dzieje... Wie ktoś jak to naprawić? Bo obecnie jestem bez antywirusa...


(-=RaFaL=-) #2

Może zacznę od końca. Rejestracja jest darmowa i odbywa się w menu programu, wystarczy poświęcić 30 sek i po kłopocie. Wracając na start, usuń aktualną wersję Avasta i odpal ccleaner, zaznaczasz poniższą opcję i czyścisz kompa.

Następnie ściągasz tą wersje (podana poniżej) i instalujesz, robisz restart i wszystko powinni być w porządku.

http://files.avast.com/files/beta/6.0.1 ... v_free.exe


(darek_d) #3

Oczywiście do pełnego odinstalowania użyj http://www.dobreprogramy.pl/avast-Unins ... 17962.html


(Danielm86) #4

u mnie było to samo. Odinstalowałem tym uninstalerem (co to ma być?!) i wróciłem do 5.3.


(system) #5

Ściągasz AUU i czyścisz śmieci po instalacji (w trybie awaryjnym).

Restartujesz kompa, sprawdzasz jeszcze CCleanerem czy nic nie ma w rejestrze. Jeśli wesz co ciąć to możesz posprawdzać rejestr ręczenie.

Pobierasz nową instalkę Avasta i próbujesz instalować, możesz spróbować w trybie awaryjnym.