Problem z Avastem. Komputer się wiesza

Witam… Mam wielki problem. Chodzi o to, że od czasu gdy zainstalowałem Avasta, komputer mi się wiesza jak chcę wejść w Moj komputer, panel sterowania itp. Ogólnie spowolniła się praca niektórych programów (np. Gadu gadu). Miałem wersję Home Edition. Gdy skończyła mi się licencja (miałem trial) postanowiłem usunąć avasta i ściągnąć ponownie (aby mieć z powrotem działającego). Oczywiście po usunięciu musiałem ponownie uruchomić komputer, ale ja wybrałem opcję uruchom później. Wtedy ściągnąłem ponownie avasta i zacząłem go instalować (zapomniałem o uruchomieniu komputera ponownie po odinstalowaniu tamtego). Wyskoczył jakiś komunikat (nie pamiętam jaki). Chodziło chyba o to, że komputer wymaga zresetowania. Ja wybrałem opcję “nie” (nie pamiętam co oznaczało). Wtedy zresetowałem komputer i od tamtego czasu jak próbuję gdzieś wejść (mój komputer…) to się zawiesza. Hmm… może nie dokładnie zawiesza, ale bardzo, bardzo wolno wczytuje (czasem naprawdę zawiesza). Raz wszystko znika i widać sam pulpit bez ikon i paska, innym razem nie można wejść na pasek (jest nieaktywny). Od tamtego też czasu nie widać na pasku po prawej stronie połączenia z internetem (tych dwóch małych komputerków). Próbowałem usunąć Avasta, ale nie jest to możliwe. W opcji “Dodaj lub usuń programy” nic się nie wyświetla (jest pusta), a jak chcę przywracać system to jakieś błędy wyskakują. W folderze nie ma pliku do odinstalowania programu. Proszę o jakąś pomoc.

Spróbuj usunąć avasta tym sposobem http://www.avast.com/pol/avast-uninstall-utility.html

Pobierz program ComboFix. Wyłącz wszystkie programy łączące się z internetem i uruchom program ComboFix. Zrestartuj komputer i zainstaluj antywirusa.

Jak uruchomić windowsa w trybie awaryjnym ? Bez tego nie zadziała pierwszy sposob. A co do drugiego to są błędy. Po otworzeniu programu wyskakuje jakies fioletowe okno. Jest tu napisane “Proszę czekać. ComboFix rozpoczyna działanie.” Po jakimś czasie wyskakuje okno gdzie jest napisane, że nie może znaleść konsoli odzyskiwania systemu. Jest tam możliwość ściągnięcia. Jest jeden warunek. Podłączenie do internetu. Jako, że owe połączenie mam klikam OK, ale wyskakuje okno w którym napisane jest, że nie mam połączenia z internetem… Po jakimś czasie wyskoczyło mi znowu, że udało się pomyślnie zainstalować konsolę odzyskiwania systemu. Zresetowałem komputer i nic. Avast dalej jest zainstalowany i dalej nic nie działa… Muszę spróbować jednak tego pierwszego sposobu

pomiń instalowanie konsoli i pozwól dokończyć działanie ComboFix

instrukcja na samym dole viewtopic.php?f=16&t=36654

Potem pokarz loga na forum zgodnie z tą zasadą viewtopic.php?f=16&t=253052

Zanim to odczytałem wyszukałem jak się uruchamia w trybie awaryjnym. Udało się odinstalować. Ale dziękuję wszystkim za pomoc :slight_smile:

Przecież wersja Home jest w pełni darmowa. Wystarczy dokonać bezpłatnej rejestracji.

Gdzieś słyszałem, że jest darmowa, ale jak zobaczyłem, że trzeba dokonać rejestracji to od razu pomyślałem, że będę musiał jednak płacić. Ale dobrze wiedzieć.