Problem z Avastem

(Romanzelu) #1

Wyłączyła mi się ochrona dostępowa w Avaście i nie mogę jej włączyć.Ikona wygląda tak: screenshot1166880405rn8.jpg

(Danielm86) #2

start>uruchom>msconfig>usługi> sprawdz czy masz zaznaczone usługi od Avasta

(Romanzelu) #3

Jest zaznaczone tylko tam gdzie jest stan jest napisane "zatrzymano".Coś go wyłączyło i nie pozwala mu się włączyć.

(Agatonster) #4

romankul

Na stronach avasta, w dziale FAQ, sugeruje się, by w takim przypadku zacząć od uaktualnienia systemu na Windows Update - jeżeli po tym dalej pojawia się komunikat to:

PPM Mój komputer ->Zarządzaj->Usługi i aplikacje- szukasz oznaczenia usługi avast antywirus - ma być " Typ uruchamiania - Automatyczny - jeżeli jest inaczej ustaw Automatyczny - zatwierdź - restart

Jeżeli dalej masz taki komunikat - uszkodzenie avasta - reinstalacja.

Pozdrawiam

(Romanzelu) #5

Jest ustawione na automatyczny a reinstalacje już robiłem jak wyżej napisałem i nic to nie dało.

(Agatonster) #6

romankul

Jeżeli wyczerpałeś sposoby podane powyżej, zostaje reinstalacja.

A czy robiłeś to tak ?

By deinstalacja avasta była skuteczna należy:

odinstalować avast w dodaj /usuń programy

następnie pobieraszaswClear.exe

czyścisz nim ślady po usuniętym avaście , restart kompa

za pomocą np.

jv16 PowerTools 1.3.0.195

czyścisz rejestr.

Po tych zabiegach instalujesz avast powtórnie, powtarzając procedurę rejestracji, otrzymanie klucza, aktualizację bazy szkodników.

Pozdrawiam

(Romanzelu) #7

Wiedziałem,że coś jest nie tak!Dzisiaj jak włączyłem kompa to długo jeszcze po uruchomieniu widoczna była aktywność w sieci.Coś się ściągało czy aktualizowało i nie było to coś co sam instalowałem.Coś siedzi w systemie.Dodam,że jak spróbowałem otworzyć Maxthona to wyskoczyło coś takiego:screenshot1166963685iu8.th.jpg

Cóż mam teraz uczynić? :frowning:

(Andgird) #8

Prawdopodobnie podłapałeś jakieś świństwo. Zostaje Tobie zrobienie logów programami HJT i SR. Instrukcję masz tutaj i umieścić je w dziale "Bezpieczeństwo i logi Hijackthis".

Jeżeli masz jakiegoś robala to pomogą Ci się go pozbyć dzięki tym logom.

(Agatonster) #9

romankul

Pierwsze pytanie - używasz firewalla ?

Masz w nim określone reguły w/g których aplikacje, programy łączą się z siecią ?

Ruch o którym wspominasz ma związek z logowaniem się systemu w sieci - w tym czasie łączy się też z Microsoftem, oczywiście jeżeli używasz Windowsa. Być może są też inne powody wzmożonej jak twierdzisz, aktywności systemu przy łączeniu się z siecią - firewall nie powinien dopuszczać do nie ustalonych połączeń.

Maxthon wygenerowal komunikat o błędzie przy otwieraniu i zamknął przeglądarke - to się zdarza - otwórz jeszcze raz i sprawdź czy powtórzy. Jeżeli masz jeszcze inną przeglądarkę - otwórz i zobacz co się będzie działo.

Jeżeli jednak masz pewność co do szkodników na kompie - to dział Bezpieczeństwo i logi HijackThis pozwoli to wyjaśnić.

Pozdrawiam