Problem z Avastem

Wyłączyła mi się ochrona dostępowa w Avaście i nie mogę jej włączyć.Ikona wygląda tak: screenshot1166880405rn8.jpg

start>uruchom>msconfig>usługi> sprawdz czy masz zaznaczone usługi od Avasta

Jest zaznaczone tylko tam gdzie jest stan jest napisane “zatrzymano”.Coś go wyłączyło i nie pozwala mu się włączyć.

romankul

Na stronach avasta, w dziale FAQ, sugeruje się, by w takim przypadku zacząć od uaktualnienia systemu na Windows Update - jeżeli po tym dalej pojawia się komunikat to:

PPM Mój komputer ->Zarządzaj->Usługi i aplikacje- szukasz oznaczenia usługi avast antywirus - ma być " Typ uruchamiania - Automatyczny - jeżeli jest inaczej ustaw Automatyczny - zatwierdź - restart

Jeżeli dalej masz taki komunikat - uszkodzenie avasta - reinstalacja.

Pozdrawiam

Jest ustawione na automatyczny a reinstalacje już robiłem jak wyżej napisałem i nic to nie dało.

romankul

Jeżeli wyczerpałeś sposoby podane powyżej, zostaje reinstalacja.

A czy robiłeś to tak ?

By deinstalacja avasta była skuteczna należy:

odinstalować avast w dodaj /usuń programy

następnie pobieraszaswClear.exe

czyścisz nim ślady po usuniętym avaście , restart kompa

za pomocą np.

jv16 PowerTools 1.3.0.195

czyścisz rejestr.

Po tych zabiegach instalujesz avast powtórnie, powtarzając procedurę rejestracji, otrzymanie klucza, aktualizację bazy szkodników.

Pozdrawiam

Wiedziałem,że coś jest nie tak!Dzisiaj jak włączyłem kompa to długo jeszcze po uruchomieniu widoczna była aktywność w sieci.Coś się ściągało czy aktualizowało i nie było to coś co sam instalowałem.Coś siedzi w systemie.Dodam,że jak spróbowałem otworzyć Maxthona to wyskoczyło coś takiego:screenshot1166963685iu8.th.jpg

Cóż mam teraz uczynić? :frowning:

Prawdopodobnie podłapałeś jakieś świństwo. Zostaje Tobie zrobienie logów programami HJT i SR. Instrukcję masz tutaj i umieścić je w dziale “Bezpieczeństwo i logi Hijackthis”.

Jeżeli masz jakiegoś robala to pomogą Ci się go pozbyć dzięki tym logom.

romankul

Pierwsze pytanie - używasz firewalla ?

Masz w nim określone reguły w/g których aplikacje, programy łączą się z siecią ?

Ruch o którym wspominasz ma związek z logowaniem się systemu w sieci - w tym czasie łączy się też z Microsoftem, oczywiście jeżeli używasz Windowsa. Być może są też inne powody wzmożonej jak twierdzisz, aktywności systemu przy łączeniu się z siecią - firewall nie powinien dopuszczać do nie ustalonych połączeń.

Maxthon wygenerowal komunikat o błędzie przy otwieraniu i zamknął przeglądarke - to się zdarza - otwórz jeszcze raz i sprawdź czy powtórzy. Jeżeli masz jeszcze inną przeglądarkę - otwórz i zobacz co się będzie działo.

Jeżeli jednak masz pewność co do szkodników na kompie - to dział Bezpieczeństwo i logi HijackThis pozwoli to wyjaśnić.

Pozdrawiam