Problem z avi - zielone smugi i zwiech XP

Witam.

Mam spory problem. Ostatnio chciałem sobie po długiej przerwie obejżeć film. Włączam jakąś nowość (w formacie .avi) a tam obraz przecinają wąskie zielone paseczki, obraz nasówa się i wychodzi poza krawędzie, i po chwili cała winda się zwiesza i żeby ją ruszy trzeba potraktować ją resem. Problem w tym, że tak dzieje się tylko przy oglądaniu plików w formacie .avi (testowałem na .mov. .wmv i działało). Próbowałem reinstala kodeków, reinstala sterów do karty, robiłem formata i reinstala XP i nic nie pomaga. Proszę Was o pomoc.

poczytaj Ten temat.Powinien pomóc.

Odinstaluj kodek Xvid. Zainstaluj DivX 7

W opcjach grafiki wyłącz wygładzanie obrazu, filtr anizotropowy, synchronizację pionową i wtedy spróbuj

Problem rozwiązany. Dzięki za pomoc ale chodziło o coś zupełnie innego. Po kilku ostatnich resach komp wogóle nie wystartował. Problem jak się okazało tkwił w ramie. Od jakiegoś czasu się kaszanił najwidoczniej, a od 3 dni wogóle fixował, aż w końcu zdechł. Włożyłem nową kostkę i wszystko śmiga jak powinno. Jak by ktoś miał podobny problem to polecam odwiedzić znajomy serwis.