Problem z Azureus-em


(pozdro) #1

Czy moglibyscie napisac mi co zrobic zeby w programie Azureus jak testuje NAT nie bylo przy kazdym tescie jakiegos portu np 6881 BLAD NAT. Co zrobic zeby buzki byly zielone? Prosze o pomoc bo probowalem doslownie wszystkiego i nic. Jakie porty dodac do SP2?


(k-9) #2

no jests za natem (chyba) tez tak mnialem. Zrezygnowałem z niego. Bo już zaczął mnie wnerwiać :-x :-x


(artide2) #3

powienineś sobie otworzyć ten port w firewallu jak na mój gust :slight_smile:


(pozdro) #4

Wiem ze otworzyc porty ale jak??


(system) #5

A jakiego masz firewalla?


(pozdro) #6

Tzn mam Sp2 a antyvir to ArcaVir 2005


(Monczkin) #7

gierciu12 proszę zmienić tytuł na konkretny - inaczej temat zostanie usunięty.


(pozdro) #8

To jak pomozecie mi mam SP2 I arcaVir 2005 Jakie porty dodac i co zrobic do polepszenia transferu oraz co zrobic zeby RATIO bylo dobre??


(Dareks8) #9

Skąd masz internet? Jeżeli to np. sieć osiedlowa to masz wewnętrzny adres IP i zawsze będziesz miał błąd NAT. Tu jedyny ratunek to administrator sieci i przekierowanie portu którego używasz w azureusie. Port ustaw wyższy np. 50000. Poczytaj o konfiguracji http://www.azureus-polska.pl/ Ratio to stosunek danych pobranych do wysłanych i tylko od ciebie zależy czy bedziesz miał dobre czy nie. Po prostu powinieneś pilnować aby: ile danych pobrałeś to tyle wysyłasz. Wtedy ratio=1. Druga sprawa "błąd NAT" bardziej wpływa na ilość dostępnych źródeł niż na pr. ssania. Jeżeli masz IP zewnętrzne np. masz NEO to sprawdź w zaporze>>panel sterowania>>zapora>>wyjątki -czy masz dodanego azureusa. Jak nie to tam go dodaj.