Problem z backupem/partycja

kiedys tam zrobilem sobie backupa systemu XP (dokladnie calego dysku C:), co jakis czas po awarii systemu sobie go odtwarzam, backup zostal zrobiony calej partycji, ktora miala 8GB teraz potrzebuje zwiekszyc partycje do 12GB i zastanawiam sie czy w przyszlosci po odtworzeniu backupa partycja zostanie juz nowa (czyli te 12GB) czy zostanie przywrocona do poprzedniej (kiedy byl zrobiony backup czyli kiedy miala 8GB), tym bardziej ze nie pamietam czy w ogole jest taka opcja i jesli jest to czy ja zaznaczalem aby zapisal takze sektory/rozmiar partycji itp… czy moglby mi ktos cos napisac na ten temat :]

To przywracaj system i wtedy zwieksz i zrób nowy backup.

Lub jak masz teraz system ok to po zwiekszeniu.

Choć o ile pamietam miałem podobna sytuacje i nie było problemu z odtworzeniem.

nie oto mi chodzilo ale dobra sprawdze sobie sam jak to jest…

ale mam teraz inny problem, wiec odjolem troszke GB z partycji D i teraz chcem to dodac to partycji C (czyli powiekszyc partycje C) ale jest problem bo nie wiem jak albo nie widze jak mozna do istniejacej partycji dodac te nie przypisane GB wolnego miejsca… Uzywam Partition Magica 8.0 prosze o jakies informacje jak to zrobic…

Nieprzypisane miejsce musi byc przy partycji c. Wtedy uzywasz Resize partition. :slight_smile:

Resize partiton sluzy chyba tylko i wylacznie do wycinania np. z partycji D wolnego miejsca i zrobnienia nowej partycji, nie widze zeby byla mozliwosc tez dodania np. do C tego wolnego miejsca… sprawdzalem wszystkie opcje i nie widze zeby byla mozliwosc dodania do istniejacej partycji nieprzypisanego miejsca, z tym ze robie to pod windowsem nie wiem jak wyglada sprawa pod dosem ale wydaje mi sie ze podobnie, choc za chwile sprawdze…

PS. niestety ale sie nie da, z tego co ja widze nie ma takiej mozliwosci, musialbym usunac partycje i zrobic na nowo i wtedy moglbys sobie zwiekszyc ja a tak nie da rady…

Jak masz wolne miejsce miedzy c a d to na partycji c klikasz resize partition i dodajesz. Jest taka mozliwość.

aaa to tak zgodze sie gdybym mial, ale niestety z tego czegos wszystko wykorzystalem juz i zeby cos dodac do C musze usunac z D a wtedy nie mozna dodac do C :slight_smile: troszke ciezko mi to wytlumaczyc ale tak jak ja musze zrobic sie nei da, tak jak Ty mi piszesz to dobrze da sie ale nie w moim przypadku no chyba ze zle cos robie…

Czegoś tu nie rozumiem. Jak zmiejszyłes D to masz wolna przestrzeń. Zapewne zmiejszyłes nie tak jak powinieneś. :slight_smile: