Problem z bałaganem kontaktów na Android

Cześć,

Mam problem z wyświetlaniem kontaktów na Android KityKat. W telefonie mam spory burdel z wyświetlaniem kontaktów.

W kontaktach mam jakieś paroletnie adresy email i duplikaty kontaktów, Zależy mi na paru rzeczach:

  • Wyświetlanie zdjęcia z Facebook

  •  Podłączenie numeru telefonu, Facebook i WhatsApp

I tyle.

Wyeksportowałem kontakty na Gmail. Tam zrobiłem sobie z nimi porządek i wydaje się być wszystko ok. Ale niestety nie wiem jak teraz uporządkowane kontakty dodać powrotem na telefon…

Ma ktoś pomysł jak to dodać i zapisać zdjęcia z fb do kontaktów?

Włączyć synchronizację z kontem google? Nie zadziała to wyczyść dane telefonu long tap na ikonce aplikacji -> info o aplikacji -> wyczyść dane i z powrotem zsynchronizuj.

Niestety nie idzie. Wyczyściłem dane z Książki. Włączyłem synchronizację, odświeżyłem, wył/wł i dalej jest burdel w książce :confused:

W książce jest zaznaczone wyświetlanie kontaktów z konta Gmail 

Coś masz nie tak na koncie Google. Jeśli wyczyściłeś wszystkie dane aplikacji telefon to wszystkie kontakty z niej zniknęły, włączając synchronizację pobrałeś kopię lustrzaną tego co masz na koncie google. 

A więc tak, spróbuj jeszcze wyłączyć widoczność kontaktów z karty SIM, w widoczności kontaktów zaznacz aby pokazywało tylko kontakty z numerem telefonu, wtedy adresy e-mail nie będą się pchały.