Problem z baterią - Acer 5737Z, Win8

Mam taki problem związany z używaniem baterii (zamiennik, stosunkowo nowy, zakupiony parę miesięcy temu) w laptopie marki Acer, model 5737Z (system Windows 8, 64-bitowy).

Otóż od pewnego czasu laptop miewa problemy z włączeniem się przy zasilaniu bateryjnym. Objawy są następujące. Uruchamiając komputer tylko z baterii (całkowicie naładowana) raz na jakiś czas zdarza się, że proces rozruchu dochodzi do okienka ładowania się Windowsa (logo systemu i obracające się kółko), następnie komputer się wyłącza, nigdy nie dochodzi nawet do okienka „zapraszamy”. Czasem udaje się do uruchomić, gdy włączając laptop nacisnę na 5 sekund przycisk POWER ON/OFF, czasem nie i muszę wtedy po prostu podłączyć go do prądu mimo, że bateria jest naładowana, bo zaraz po uruchomieniu mogę odłączyć go od sieci i pracuje on bez zarzutu.

W czym może tkwić problem? Czytałem gdzieniegdzie, że Microsoft co nieco pozmieniał przy ustawieniach bootowania i zamykania Windowsa 8, niestety nie mam typowego porównania, czy problem ten występowałby przy oryginalnej acerowskiej baterii, gdyż ostatni raz, kiedy z niej korzystałem (i kiedy nie była ona zużyta) miałem 32-bitowego Windowsa Vistę i wtedy wszystko było w porządku.

Na zasilaczu jak jest, OK?

Trzeba sprawdzić na oryginalnej baterii i wszystko wiesz.

Zamiennik jak pracował 6 miesięcy, możesz uznać już to za sukces.

Na zasilaczu bez baterii OK. Na zasilaczu z baterią też nieraz uruchamia się dopiero po przytrzymaniu POWER ON/OFF.

Czyli widać, że coś z baterią nie tak.

Trzeba sprawdzić na oryginale i koniec.