Problem z baterią Acer Aspire 3692WLMI

Witam

Mam takie uprzejme pytanie w sprawie baterii do notebooka Acer Aspire 3692WLMI - bateria ma symbol BATBL50L8H(była oryginalnie 4800mah). Zakupiłam już jedną baterię (bateria Whitenergy, 5200mAh) niestety po jej założeniu pojawił się komunikat “Error - this is not Acer battery”. Czy wszystkie baterie powodują takie problemy - przecież po coś te zamienniki są?

Będę wdzięczna za kontakt.

Pozdrawiam

Owszem, po to są zamienniki, ale należy je dobierać do określonego modelu laptopa a nie uniwersalnie. Przykładowo Whitenergy produkuje do Acera ok. 40 różnych akumulatorów a nie jeden uniwersalny. Najprawdopodobniej źle dobrałaś akumulator

Właśnie typ się zgadzał też BL50L8H, w tym cały problem. Mój laptop był wymieniony na liście tych, do których pasuje. Czy to mogła być wina zbyt dużej pojemności baterii albo jakiegoś uszkodzenia tej konkretnej sztuki?

Na stronie Whitenergy jest konfigurator baterii

http://www.whitenergy.pl/laptopy/baterie

Z tego, co widzę, do tego modelu proponują coś takiego:

http://www.whitenergy.pl/categories/product/132/1120/

http://www.whitenergy.pl/categories/product/132/837/

http://www.whitenergy.pl/categories/product/132/1122/

http://www.whitenergy.pl/categories/product/132/1169/

http://www.whitenergy.pl/categories/product/132/1204/

Czy Twoja bateria jest wymieniona na liście?

Tak, ta którą kupiłam jest pierwsza na liście wymienionych tu linków

Zatem skontaktowałbym się ze sprzedawcą i zareklamował. Skoro producent deklaruje, że ta bateria jest kompatybilna z określonym modelem to nie może nie działać :slight_smile:

W serwisie Pan powiedział mi, że niektóre laptopy ACER miały w biosie zapisane sprawdzanie baterii przy uruchomieniu i dlatego też mój krzyczał o błędzie. czy to możliwe? Czy ktoś wie, w jaki sposób zmodyfikować bios i w którym miejscu? Chciałabym poprosić serwis komputerowy, ale wolałabym wiedzieć, jak groźne jest modyfikowanie biosu dla mojego laptopa - czy nie ma ryzyka unieruchomienia go na stałe taką operacją?

Nie słyszałem o czymś takim. Zresztą po co ktoś miałby to robić?

Nie ma takiej możliwości by zaprogramować bios pod jakąś baterię. Zwróć tę baterię jako niezdatną do użytku i poszukaj innej firmy