Problem z baterią Acer Aspire 3692WLMI


(Belarissima) #1

Witam

Mam takie uprzejme pytanie w sprawie baterii do notebooka Acer Aspire 3692WLMI - bateria ma symbol BATBL50L8H(była oryginalnie 4800mah). Zakupiłam już jedną baterię (bateria Whitenergy, 5200mAh) niestety po jej założeniu pojawił się komunikat "Error - this is not Acer battery". Czy wszystkie baterie powodują takie problemy - przecież po coś te zamienniki są?

Będę wdzięczna za kontakt.

Pozdrawiam


(Msprungk) #2

Owszem, po to są zamienniki, ale należy je dobierać do określonego modelu laptopa a nie uniwersalnie. Przykładowo Whitenergy produkuje do Acera ok. 40 różnych akumulatorów a nie jeden uniwersalny. Najprawdopodobniej źle dobrałaś akumulator


(Belarissima) #3

Właśnie typ się zgadzał też BL50L8H, w tym cały problem. Mój laptop był wymieniony na liście tych, do których pasuje. Czy to mogła być wina zbyt dużej pojemności baterii albo jakiegoś uszkodzenia tej konkretnej sztuki?


(Msprungk) #4

Na stronie Whitenergy jest konfigurator baterii

http://www.whitenergy.pl/laptopy/baterie

Z tego, co widzę, do tego modelu proponują coś takiego:

http://www.whitenergy.pl/categories/product/132/1120/

http://www.whitenergy.pl/categories/product/132/837/

http://www.whitenergy.pl/categories/product/132/1122/

http://www.whitenergy.pl/categories/product/132/1169/

http://www.whitenergy.pl/categories/product/132/1204/

Czy Twoja bateria jest wymieniona na liście?


(Belarissima) #5

Tak, ta którą kupiłam jest pierwsza na liście wymienionych tu linków


(Msprungk) #6

Zatem skontaktowałbym się ze sprzedawcą i zareklamował. Skoro producent deklaruje, że ta bateria jest kompatybilna z określonym modelem to nie może nie działać :slight_smile:


(Belarissima) #7

W serwisie Pan powiedział mi, że niektóre laptopy ACER miały w biosie zapisane sprawdzanie baterii przy uruchomieniu i dlatego też mój krzyczał o błędzie. czy to możliwe? Czy ktoś wie, w jaki sposób zmodyfikować bios i w którym miejscu? Chciałabym poprosić serwis komputerowy, ale wolałabym wiedzieć, jak groźne jest modyfikowanie biosu dla mojego laptopa - czy nie ma ryzyka unieruchomienia go na stałe taką operacją?


(Msprungk) #8

Nie słyszałem o czymś takim. Zresztą po co ktoś miałby to robić?

Nie ma takiej możliwości by zaprogramować bios pod jakąś baterię. Zwróć tę baterię jako niezdatną do użytku i poszukaj innej firmy