"Problem" z baterią Asus- do ilu % rozładowywać?

Mam taki “problem” z nowym laptopem

Naładowałem baterie na poczatku do 100%. Potem kozystalem z lapka z samej bateri

kurde po rozladowaniu do 10% wyłączył sie komputer i podłączyłem zasilacz przy wylaczinym laptopie naladowal sie w 2h. Dziś rano wlaczam na zasialczu i stan bateri jest 98%.

Za pierwsyzm razem było 100% a teraz juz 2% mniej z czego to moze wynikac?jak przywrocic 100%?

to normalne, gdyż bateria się rozładowywuje, zwłaszcza gdy jest odłączona od zasilania stałego (laptop jest wyłączony). jak jest podłączony lapek do zasilania to również bateria ulega rozładowaniu ale natychmiast jest doładowywana (niestety takie zachowanie skraca żywotność baterii co prawda stopniowo - ale jednak skraca). zaleca się co jakiś czas pracę tylko na baterii lub w stanie częściowego rozładowania przechowywać z dala od lapka (zwłaszcza gdy się jej nie używa). takie działanie przedłuży jej żywotność.

wyładuj baterię potem załaduj na full i znowu wyładuj i tak ze 3-4 razy potem ja wyładuj i odłóż ją na tydzień w miejsce bez magnesów itp. potem załaduj przy wyłaczonym kompie i popracuj na samej baterii i powinno sie wyrównać…

Co do problemu formatowałeś baterie po kupieniu lapka?

w instrukcji było tylko żeby naładowac do końca bez przerywu pradu

a przy ilu procentach pracy na baterii powinienem wylaczac laptopa 10% to akurat czy za malo/duzo?

elektronika baterii jest tak zaprojektowana by chronić ją przed całkowitym rozładowaniem a co za tym idzie uszkodzeniem baterii.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

może te 2% uciekło ponieważ za wczesnie rozpoczalem ladowanie ??

ktos wczensiej napisal ze przez to ze w nocy nie byl podlaczony do pradu to te 2% jest mniej to dlaczego rano jak odpalilem laptopa z zasilaczem to sie nie doaldowalo te 2%

Prezy podlaczonym zasilaczu jest 98% !!

popracuj na baterii kilkanaście minut i podłącz do zasilacza będziesz miał te 100%.

ej a laptopa na batweri uzywac dotad az sie sam wylaczy czy juz wczesniej wylaczyc??

aż sie wyłączy.

czyli nie ustawiac w windowsie ze na przykald przy 5% ma przejsc w stan wstrzymania itp

najlepiej niech chodzi do konca tak??

Zostaw na 5% i niech się sam wyłączy i gra.

Ale taką operacją rób raz na dwa tygodnie/miesiąc i wystarczy. A normalnie w domu pracuj na podłączonym zasilaczu do lapa.