Problem z baterią - podłaczony, nie ładuje

Od jakiegoś czasu w laptopie nie ładuję się bateria, po najechaniu myszką widnieje komunikat: podłączony, nie ładuje. Czy trzeba wymienić baterię czy to może jednak wina systemu? Mam windows 8, obecnie bateria jest na 0% więc nie mogę właczyc komputera na samej baterii.

Możliwe że się zużyła / zepsuła. Wyłącz komputer, wyjmij baterię, włóż ponownie i podłącz do ładowania.

Już próbowałam i dalej nic. Czyli to na 100% wina baterii? A gdzieś czytałam coś o sterownikach albo o stykach, ale nie wiem, to wystarczy przetrzeć wzdłuż?

Ile akumulator ma lat?

około 4 lata temu kupiłam laptopa

Gdyby konieczna była wymiana, najlepiej zamawiać oryginał czy tańszy zamiennik jaki znalazłam w internecie także działa nieźle?

No to 98 %, że padł.

Ale z poziomu menadżera urządzeń, PPM i odinstaluj wszystko co zasilacz i bateria, restart i niech system ponownie to zainstaluje i sprawdź, czy ładuje akumulator?

Swój regenerować, oryginał lub dobry zamiennik tej samej pojemności.

Jak się regeneruje?

Zakłady lub serwisy w okolicy i popytaj.

Sprawdzone zamienniki:

https://swiatbaterii.pl/

Miałem kilka lat temu tak w swoim starym HP G6.
Instalowałem sterowniki/wyjmowałem baterię/zmieniałem zasilacz - okazało się że bateria dokonała żywota a wcale nie miała wiele przepracowania dwa lata…

U mnie na przykład nie ładuje zasilacz i muszę kabel wyginać żeby zaskoczył a bateria jest nowa.

Przecież pisze, że podłączony - co Ty chcesz wyginać? Bateria do wymiany i tyle.

Regenerować się nie opłaca(koszt nawet 3-4 stówy), sens ma to wyłącznie gdy zamiennik jest niedostępny a to możliwe jest chyba wyłącznie w bardzo starych sprzętach.
Zamiennik nie kosztuje wiele, z doświadczenia wiem że http://www.batimex.pl/ ma zamienniki często lepszej jakości niż oryginalne ale dość drogie.
http://ramtech.pl/kategoria/111,Baterie_do_laptopow
Tu też są dobre zamienniki i przystępne cenowo.

Linkuję wyłącznie sklepy w których sam baterie kupowałem i używałem.

A jeszcze się zapytam: jaki to laptop?
Bo miałem już dwa razy taką dziwną sytuację w DELLach, że powodem był zasilacz.
Za pierwszym razem odkryłem to tak, że pracownik miał napis “Podłączony, nie ładuje”, bateria w końcu się wyczerpała i przyniósł mi ten laptop, abym zobaczył, o co chodzi. Ale przyniósł bez zasilacza, ja podłączyłem go od swojego i… bateria normalnie zaczęła się ładować. Na moim zasilaczu bateria się ładowała, na jego nie.

Możesz jeszcze spróbować ładować go zamkniętego i wyłączonego, też tak kiedyś miałem, że zasilacz po prostu “nie wyrabiał” na zasilanie komputera i baterii, gdy bateria była całkowicie wyładowana.

Niemniej jednak na 80% to wina baterii, ja podaję tylko jeszcze jedną możliwość.

Ale powinien? naładować akumulator na wyłączonym laptopie.

Może i powinien, ale tamten całkowicie odmówił ładowania akumulatora, laptop zaczął go wykrywać jako nieoryginalny zasilacz (oczywiście był oryginalny, ten sam od początku) i odmówił mu możliwości ładowania akumulatora. Taki ten DELL…

Może i racja i warto sprawdzić na innym zasilaczu.