Problem z baterią samsung galaxy yang gt-s6310

Witam

Mam problem z rozładowywaniem się telefonu samsung galaxy yang. Telefon ma dopiero parę dni a bateria trzyma mi maksymalnie 3 dni, telefonu używam tylko do dzwonienia i pisania sms ponieważ gdy korzystam z neta bateria pada w ciągu dnia. Czy komuś też bateria tak szybko się rozładowuje??

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

witam

czy nikt nie wie co może być nie tak

Chyba GT-S6310.

Telefon z Androidem jak się postarasz to i w 4h rozładujesz. Jeśli trzyma dzień podczas normalnego użytkowania to jest ok. Możesz wyłączyć 3G czy nie robić najjaśniejszego ekranu to pożyje dłużej. Możesz powywalać Widgety, powyłączać synchronizacje maili czy innych bajerów - też dłużej pożyje.

Ładujesz go do 100% czy do komunikatu, żeby odłączyć ładowarkę?

zazwyczaj ładuję go nocą więc nie wyłączam ładowarki za wcześnie. 3G wyłączyłam przy pierwszym uruchomieniu. spróbuję z tymi widgetami.

ale chociaż mam w domu drugi telefon z androidem jakiś LG (nie pamiętam całej nazwy) mąż z niego korzysta i w LG bateria trzyma nawet 10dni i nic nie wyłączał aby dłużej bateria mu trzymała. chyba że mój samsung ma jakąś gorszą baterie.

Gdzieś w systemie musi być informacja o czasie, w którym jest włączony ekran. Jeśli nie ma takiej informacji to można pobrać jakiś program typu “monitor baterii” i sprawdzić mniej więcej, ile telefon działa na włączonym ekranie, ile na czuwaniu, itp. Czasem te programy pokazują, który proces pobierał najwięcej prądu.

Ciężko bez konkretnych danych powiedzieć czy jest ok, czy jest coś nie tak. Każdy inaczej używa telefonu. Ja nawet w weekend potrafię ładować 2x dziennie, choć mam dobrą baterię.

10 dni to chyba jakaś przesada. Chyba, że się na ten telefon tylko patrzy i nie dotyka. Przerabiałem już masę telefonów, gdyż pracuje w branży GSM i najsensowniej trzymał na baterii Galaxy S4 i9505. Potrafił przy niezbyt intensywnym użytkowaniu wytrzymać 4 doby, ale to maks. Średnia była około 2 dni (2 doby).

3 dni w Twoim przypadku to bardzo dobry wynik. Jeśli masz zamiar powyłączać wszystkie widgety, 3G i transmisję danych to kup sobie Nokie 3310 bo po co Ci smatphone. Po to to jest, żeby korzystać.

Obecny iPhone 5 daje radę mniej więcej 1,5 doby co i tak jest dobrym wynikiem. Polecam przyzwyczajenie się do częstszego ładowania, albo wrócić do np Nokia E52 i masz spokój na tydzień.

Pozdrawiam.

procentowo patrząc na zużycie baterii u mnie to wygląda to tak: ekran 43%, urządzenie bezczynne 19%, czuwanie sieci 17%, połączenia głosowe 9%, jądro systemu 6%, system android 5%. poziom jasności mam średni ( tak abym widziała coś na dworze). więc wychodzi na to że najwięcej zużywa mi ekran baterii a nie android.

Czyli wychodzi na to że używasz nonstop telefonu. 1 dzień w takim przypadku to chyba dobry wynik (licząc 16h, to z 7h jest ekran włączony)

no właśnie tak nie jest, bo gdybym cały czas używała telefonu non stop to bym wiedziała że od tego bateria tak pada, w weekend gdy mniej z telefonu korzystam to wydajność ekranu spada tylko o 3%, a praktycznie wtedy on leży cały czas na półce z boku, jak na takie używanie telefonu to i tak uważam że za szybko bateria się rozładowuje.

Chciałbym żeby mi bateria trzymała 3 dni. Ba, chciałbym chociaż dwóch dni na jednym ładowaniu. Myślę że to normalne zachowanie i nie masz czym się martwić - bateria to najsłabszy punkt obecnych telefonów.

Powyłanczaj zbędne rzeczy.Włącz tylko sieć GSM .