Problem z baterią w laptopie nie ładuje

mam taki problem z baterią w laptopie mam podłączone ładowarkę i laptop chodzi ale nie przesyła prądu do baterii i wogle bateria sie nie ładuje tj nie docierał do niej prąd problem wystąpił dziś a wczoraj było wszystko pięknie i chodziło tak jak należy pomóżcie mi nie wiem co zrobić

A masz możliwość sprawdzenia ładowarki na innym lapie?W ogóle dioda ładowania nie reaguje?

ładowarka działa dioda w laptopie wskazuje że bateria jest naładowana a gdy biore miernik baterii to pisze że jest naładowane 0 %

Jest 0 a lap chodzi?Co się dzieje w takim razie po odłączeniu zasilania?

tak jest 0 % jak odłacze zasilanie to odrazu wyskakuje komunika że słaba bateria i po chwili się laptop wyłacza

kruchy92-93 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Z tego co piszesz wygląda, że bateria zakończyła swój żywot. Ogniwa baterii też mają swój limit działania i może go już wyczerpały. Jaki wiek ma ta bateria ?

jakiś czas temu gdzieś czytałem na forum o podobnym problemie. Okazało się, że jedna z blaszek (nie pamiętam czy od baterii czy w lapie) pozostała w pozycji “wciśniętej”. Po podważeniu jej wszystko wróciło do normy.

dziwie się trochę bo mój laptop ma 8 miesięcy i wątpie żeby to było możliwe ze bateria skończyła swój “żywot” a co do wciśnietej blaszki wygląda jak by taka była ale nie wiem jak zrobić by nie była wciśnięta

Jeśli rzeczywiście jedna jest inaczej położona spróbuj ją nieco odgiąć/podwadzić.

Ewentualnie jeśli nie chcesz się bawić lub boisz że coś zepsujesz oddaj na gwarę lub do serwisu…

tylko nie wiem czy bateria obejmuje gwarancje … a jak podważać to przy baterii czy wtyk od zasilania

Zobacz czy są jakieś “anomalie” pomiędzy stykami w lapie i baterii…

Hmm… gwarancja zazwyczaj jest na 6 miesięcy więc odpada.

o jakie anomalie ci konkretnie chodzi

wedłóg mnie tam jest ok wszustko i nie ma anomaLi a jak podważyć te bLaszki i gdzie ??

Wróżką to ja nie jestem.Nie wiem jak konkretnie wyglądają te styki.Sam musisz sprawdzić.Pamiętaj jednakże o ostrożności(zazwyczaj łatwo coś zepsuć).

A masz możliwość sprawdzenia go na innej baterii i ładowarce?

Zawsze pozostaje serwis…ale to ostateczność dopiero…

MIAlem inna ladowarke i na baterie nie ladowalo