Problem z bateria w laptopie

Witam!

Mam problem z bateria w laptopie. Mianowicie Po ok. 5 minutach działania komputer się wyłącza, działa normalnie na zasilaniu sieciowym wskaźnik pokazuje 100% naładowania baterii. Po tych 10 minutach działania na bateria Windows pokazuje jej stan na 99% i przez Chile ja ładuje a później znowu to samo.

Da rade cos z tym zrobić?

Czy można rozładować baterie nie podłączając jej do laptopa?

A jak ją formatowałeś :?:

Chodzi oczywiście o baterię…

5min na baterii i sie wyłącza?

wyjąć ją :slight_smile:

A rozładuje się sama od siebie :?:

:roll:

Tak! Pada i już nie wstaje. Startuje po podłączeniu zasilania sieciowego.

Raczej sama od siebie sie nie rozładuje. Nie formatowałem jej bo nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić :oops:

A ile ten lattop ma już :?:

Jak wyglądały początki pracowania na nim :?:

Czy więcej ładowania było, czy pracy :?:

Laptop trochę ma, z 4 lata :mrgreen:

Do nie dawna wszystko chodziło bez problemów, leżał ok. rok nie używany

Skoro nie formatowałeś to bateria o tak szybkim rozładowywaniu sie mówiąc krótko - jest do kitu.;/ Jeśli masz gwarancje to pojedź do sklepu i powiedz że ci nie działa i nie wiesz dlaczego może ci wymienią… Jak nie wiedziałeś jak sformatować trzeba było założyć temat na forum - na pewno by ci ktoś pomógł.

Mi to wygląda na kaput bateria.

mi też :mrgreen:

dam ci rade :

1 Bateria musi być sformatowana nowa :!:

2 Nigdy nie ląduj baterii za długo bo to jej tez nie służy

Ostatnie testy wykazały ze baterie litowo-jonowe nie lubią rozładowywania ,ani przeładowania ( zmniejsza sie zdolność magazynowania energii )

Nie bede już pisał ze temperatura tez ma na nie zły wpływ np: komórka na słonku

A jakaś opcja zregeneracją itp.??

\Nic mi o tym nie wiadomo. Jak jest kaput ,to kaput .Trzeba nowa kupić

Standardowa konserwacja

W celu prawidłowej konserwacji baterii litowo-jonowej ważne jest, by znajdujące się w jej wnętrzu elektrony były co jakiś czas w ruchu. Apple nie zaleca zostawiania notebooka podłączonego przez cały czas. Idealnym użytkowaniem byłoby używanie MacBooka Pro przez podróżnika w pociągu, a następnie ładowanie go w biurze. To sprawia, że bateria znajduje się w użyciu. Z drugiej strony, jeśli w pracy używasz komputera stacjonarnego, a notebooka jedynie podczas sporadycznych podróży, Apple zaleca ładowanie i rozładowywanie jego baterii przynajmniej raz w miesiącu. Potrzebujesz przypomnienia? Dodaj stosowne powiadomienie do swojego kalendarza iCal.

Czyli nie przeładowuj jej i nie rozładowuj jej ciągle do 0 .A będzie ci służyć :mrgreen:

twoja leżała rok bez użycia :!:

i tu chyba jest przyczyna