Problem z baterią w laptopie

Witam
Dioda baterii w laptopie miga na pomarańczowo co oznacza że jest rozładowana a windows 10 pokazuje że ma 93% i nie ładuje
teraz nie mogę ani skalibrować baterii bo po np po odłączeniu zasilacza laptop się wyłącza bo bateria rozładowana a jak program do kalibracji rozładowuję baterię to się krzaczy i wyłącza
Co teraz zrobić ??

Może jest zużyta? Wejdź w biosie i zobacz czy tam jest podany stan baterii.
BTW co to za laptop?

Właśnie w biosie nie ma takich informacji
laptop to już stary jest
MSI ge60 2od

Czego używasz do kalibracji? Tego narzędzia od MSI? Ono nie wymaga przypadkiem ciągle podpiętego zasilacza?

Właśnie tego od msi
No i ono właśnie potrzebuje podpiętego zasilacza

I jeden z kroków wymaga odłączenia zasilania?

Być może, program po uruchomieniu próbuje naładować baterię ale iż chyba uznaje że naładowana to prowadzi proces rozładowywania i wtedy laptop się wyłącza bo bateria jest tak rozładowana że nie ciągnie

To ja bym podbił BIOS do najnowszej dostępnej wersji, zobaczył czy to coś zmieni, a jak nie to po prostu wymienił baterię na nową. Nie wydaje mi się żeby to była kwestia rozkalibrowania.

Bios mam w najnowszej wersji
Właśnie na zwykłe zużycie to raczej nie wygląda bo jakieś tydzień temu laptop na baterii z 40 minut normalnie dawał radę.

Wystarczy że jedno ogniwo z pakietu siadło i masz pozamiatane. Druga teoria to uszkodzenie samej płyty głównej. Tak więc lepiej chyba byłoby sprawdzić na nowej baterii (i najwyżej ją odesłać jeśli to nie pomoże) albo po prostu uznać że laptop jest stacjonarny i tyle.

Noo jedynie takie rozwiązanie