Problem z baterią w Samsung Galaxy Ace 2

Witam. :slight_smile: Posiadam od niedawna Samsunga Galaxy Ace 2, mam problem z wytrzymałością baterii, ponieważ gdy naładuje baterię w pełni i korzystam z telefonu pisząc sms’y, dzwoniąc to poziom baterii nie spada znacząco w porównaniu z tym gdy go zostawiam na noc na biurku leżącego w spokoju i znika mi ponad 40% baterii. Czy to jest normalne? Według mnie nie, mam włączony tryb oszczędzania energii , jasność ekranu zmniejszona do minimum (oczywiście ,żeby był komfort patrzenia na ekran), dźwięki mam wyłączone jak i wibrację, transmisję danych również mam wyłączoną… Proszę o jakieś porady. :slight_smile:

Pozdrawiam.

tel nowy czy używka ? w trybie czuwania i tak żre akumulator nie baterie jak mówisz wymień baterie , lub jak nowa na gwarancji z reguły 6 mc…przyzwyczaj się że nowe tel nie trzymają 2 tyg…

zobacz w “Komunikacja->Sieć telefoni komórkowej -> Tryb pracy sieci” co masz ustawione.

Ja u siebie zmieniłem na “Tylko GSM” i faktycznie bateria od razu dłużej trzyma.

Telefon nowy z salonu Plusa :slight_smile: Miałem ustawione na “Tylko GSM” :slight_smile: Miałem wcześniej Samsunga Monte i trzymał mi średnio 3 dni, przy takim samym wykorzystywaniu telefonu (pisanie,dzwonienie). Telefon szybciej mi się rozładowuje w ciągu nocy niż w ciągu dnia :smiley: Wydaje mi sie ,że to może być wina całego sytemu, za dużo wodorotrysków i słabo mi trzyma smartphone… Może ktoś się wypowiedzieć kto ma również ten model, jak sprawuje się czas pracy na baterii? :slight_smile: Dodam ,że system Android wykorzystuje 46% baterii.

Też mam od niedawna Ace 2 tyle że ze sklepu a nie salonu jakiegoś operatora. Na początku miałęm podobny problem z baterią, przez noc w trybie samolotowym wyparowywało mi 30% lub nawet więcej. Winowajca był niespodziewany. Okazało się że widget do winampa gdy raz aktywowany robi “nie wiadomo co” po wywaleniu winampa w nocy ubywa mi ok 3% czyli w sumie w normie. Możliwe że inne dodatki także mają podobny efekt.

Po pierwszych ładowaniach może tak, być. Po kilku już powinno być normalnie.

A ładujesz ją na pewno do pełnego naładowania, czyli do komunikatu żeby odłączyć ładowarkę? Różne już były przypadki.

Miałem podobny problem z Advance, w ciągu nocy gdy telefon był bezużyteczny stan baterii spadał o jakieś 30-40% Rozwiązanie okazało się stosunkowo prozaiczne, chociaż do dzisiaj nie wiem co się działo (obstawiam jakąś aplikację, która w tle żarła mi baterię). Po prostu wyjąłem baterię na jakieś 15 minut, wsadziłem z powrotem i chodzi ja ta lala :slight_smile: Może i głupie, ale kto wie :slight_smile:

Tak , ładuję do takiego komunikatu. :slight_smile: Mam zainstalowanych kilka aplikacji takich jak: Angry Birds, Dolphin’a , Lazors , Facebooka i Lazors. Usunę Facebook’a - zobaczymy co będzie, będę robił metodą prób i błędów. :wink:

U mnie ten sam problem z wytrzymałością baterii (max 1 dzień- a mam go dopiero od piątku) zmieniłem w ustawieniach tak jak pisaliście wyżej na GSM, zobaczymy za parę dni. :wink:

Dodane 23.05.2013 (Cz) 11:35

zobacz w "Komunikacja->Sieć telefoni komórkowej -> Tryb pracy sieci" co masz ustawione.

Ja u siebie zmieniłem na "Tylko GSM" i faktycznie bateria od razu dłużej trzyma.

Niestety nic nie dało bateria dalej trzyma max 1 dzień, w nocy na wygaszeniu ubyło ok 30-40 % mocy

A jaka jest data na baterii?

U mnie jest styczeń 2013 i nie wiem czy to produkcji czy ważności, telefon jest nowy- dziś przywiózł kurier.

Właśnie go ładuje i jeszcze nie wiem jak będzie trzymać bateria, ale może coś jest z tym związane.

Dodane 24.05.2013 (Pt) 10:11

U mnie bateria ok, przez noc zjechało tylko pare %

Mam jedno pytanko:

Czy można skopiować kontakty z sim na telefon?

W kontaktach / Opcje / Import/Eskport / powinna być taka opcja.

Ale uważaj, bo Android potrafi podublować kontakty, ogólnie zrobić cyrk.

Preferuję ekport na kartę SD.

Dzięki :slight_smile:

Miałem problem rozładowywania w jedną noc ok. 50% w stanie spoczynku i wyczytałem tu o wyjęciu baterii. Wcześniej “przerabiałem” te wszystkie chwyty z zamykaniem aplikacji, zmniejszaniem jasności wyświetlacza itd. Kicha! Jeden dzień i dawał ciała. Po wyjęciu i włożeniu baterii mam 30% po trzech dniach! Oczywiście bez szaleństw, tylko telefony i sms-y. Dla formalności - telefon nowy ze sklepu ma 3 miesiące.

miałam ten sam problem z baterią w samsung galaxy s3. próbowałam różnych sposobów, przejrzałam miliony odpowiedzi na forach i w końcu się udało. ps zaznaczam,że byłam przerażona informacjami o jakiś kernelach, romach ,softwerach itp gdyż nigdy przenigdy nie interesowałam się takimi zagadnieniami. komórka z androidem służyła mi np do przeglądania stron internetowych:P a s3 dostałam od męża. ale przejdę do konkretów. po pierwsze wykasowałam antywirusa po drugie naładowałam baterię do 100%, wyjęłam baterię na 15 min z telefonu, później uruchomiłam telefon na 10 min, wyłączyłam i ponownie naładowałam na 100%. po trzecie ściągnęłam program deepsleep batery saver i ustawiłam profil “senny”. nie wiem który z tych sposobów zadziałał ale sądzę, że pierwszy lub drugi gdyż program oszczędzania baterii był ciut wcześniej zainstalowany i dalej baterię zżerało przy wygaszonym ekranie.

Mam ACE 2 od stycznia.Bateria trzyma ok 3 dni.Z tym,że ja nie bawie się telefonem:gry,muzyka ,internet itp.

Pomóżcie :slight_smile: Ja też mam Ace 2 od stycznia. Na początku też miałem problemy z baterią ale czytałem na forum wszystko co było w temacie i sobie zrobiłem w ustawieniach wszystko żeby mi trzymała bateria dłużej. I przez kilka miesięcy trzymała mi bateria 2-3 dni, często rozmawiam, smsuję i korzystam z internetu. Aż pewnego dnia usnąłem i zostawiłem ładowarkę podłączoną, i się ładowało aż do rana. Po tym mi zauważyłem że już mi bateria nie trzyma więcej jak 24h.

Tydzień temu mi się druga komórka zepsuła i mi zostało tylko Ace i musiałem przez 2 dni z 7-8 razy wymieniać karty bo są mi bardzo potrzebne. Po tym już kompletnie mi się bateria spieprzyła i trzyma 12-13h max… Please Help

Telefon można ładować całą noc, jak się naładuje to dalej nie będzie się ładować. Najważniejsze jest żeby ładować baterię do 100%, nie można robić żeby rozładowywać do 0%, wtedy bateria się niszczy, najlepiej podłączać jak ma 5-15%. Posiadam starą Nokię N95 i stara bateria potrafi mi wytrzymać nawet do 3 dni, a tak to ładuję ją codziennie, nie patrzę na stan baterii, zawsze ładuję do końca. Dotyczy to wszystkich baterii.

Nigdy nie można robić zwarć na baterii.

Telefon przy włączaniu trochę energii pobiera. Może ta bateria jest “Made in China” i tylko wymiana baterii pomoże.

Jak używasz 2 karty to kup drugi telefon z niskiej półki żeby bateria długo trzymała.