Problem z baterią w trybie gsm, trzyma krócej

mam nokię 5800 xm, mam sieć play. telefon jest ustawiony w trybie gsm, i bateria trzyma tydzień, a w trybie podwojnym(miałem ustawiony jak miałem sieć t-mobile), to trzymała prawie 14 dni. ostatnio zrobiłem reinstalacja oprogramowania w telefonie. czy tak krótko bateria ma trzymać w trybie gsm? ps. nie używam internetu w telefonie.

W ustawieniach sieci zmień wybór operatora na ręczny i ustaw plus gsm to powinno zwiększyć zasięg i zarazem zwiększyć długość działania na baterii. Osobiście tak zrobiłem i jest duża różnica.

Play ma słabsze BTS-y od T-Mobile i stąd ta różnica. Słowem komórka musi się bardziej “wysilać” żeby utrzymać zasięg. Przełącz sobie na roaming krajowy Orange albo Plus, oni mają więcej nadajników, które są silniejsze i wtedy będzie różnica.

dobra, lub wymienić baterię? bo, telefon ma 5 lat

Jeśli bateria na jednej karcie trzyma 14dni a na drugiej 7 to to nie jest raczej problem baterii.

dobra

skoro taki tel trzyma tobie nawet tydzień to chyba należy się cieszyć :wink: w dobie telefonów które rozładowują się w 1-3 dni;p

wiem, ale telefon ma już 5 lat, i może już się rozładowała :frowning:

pikaczu , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Zmień w opcjach na korzystanie tylko z 2g i Play Orange, moim zdaniem uzyskasz najlepszy wynik.

Kiedyś używałem nadajników Play ale był słabszy zasięg (moc) co skutkowało większym użyciem baterii, od kiedy Play jest też na Orange to jest lepiej.

To muszę potwierdzić. Miałem S60 i miał jakiś bug, przy przełączaniu nie dość że mulił przez minutę czy dwie to robił się ciepły. Ze stoperem nie stałem ale skoro wydziela ciepło to się rozładowuje.

Więcej tak, ale z siłą to różnie, i jeśli już to raczej Plus.

Gdy ja i rodzice mieliśmy b.podobne telefony (Nokia 6020, 6021) sam zaobserwowałem, że ja na Mobilking (na nadajnikach Era) miałem o 1 dzień krótszy czas trzymania baterii, ale żeby był aż 2x krótszy to nie.

Tak w ogóle 7 czy tam 14 dni - co za różnica, kup Androida to przestaniesz narzekać;-)

no, mam gsm ustawiony, pisze play(plus), zasięg jest na maks. i czasami wysyłam po 10 smsów dzienne, i wytrzymało tydzień. zostawię tryb gsm, będę co tydzień ładować bateria :razz: :razz: