Problem z baterią

Witam posiadam laptopa lenovo ideapad z710. Oczywiście laptop ma już kilka lat.
Mam problem z baterią. W windowsie po kliknięciu w ikonę baterii piszę Rozważ wymianę baterii. W menedżerze urządzeń sterownik od baterii pokazuje kod 39. Ponadto w programie Energy Manager
pokazuje kosmiczną pojemność baterii 41440mAh.

Zrób ten zalecany “reset”, jak nie pomoże może elektronika pada, wtedy odpal film, zobacz ile jedzie w dół przez 30 min, porównaj z tym ile na nówce szedł (lub testami w sieci) i masz:) Zakładając 6 lat użytkowania stawiałbym na ~1/3 pojemności początkowej.

Zapomniałem dodać,że jak rozładuje baterię to jest podłączony, bez ładowania

w 1 min zleciało 4%

Za nic nie rób resetu baterii
Przeczytaj

Nie patrz prze minte tyko prze 1/2 godziny - na poczatku bardzo spada

Nowa bateria kosztuje 100 zl

No i rozwiązanie się znalazło po zainstalowaniu programu energy manager bo padł mi dysk wykonał sam taki reset.

reset komputera?
Raczej wątpliwe :wink: Prędzej bateria nie trzyma napięcia + niezwierający zasilacz.

Chodzi tu o reset baterii który niszczy baterię

Reset baterii nie niszczy baterii, to mit. W najgorszym wypadku sypie się oprogramowanie wskazujące poziom naładowania, tylko tu już jest ono posypane wygląda. …

Da się naprawić/przeflashować oprogramowanie?

Po co? Jeżeli po wyjęciu kabla bateria działa, to nie ma to sensu.
Skóra niewarta wyprawki. Taniej kupić na ALiexpresie nowa lub regenerowana przez wujka Mao :wink:

Można zanieść do regeneracji? I naprawią

Co naprawią i po co?
Jeżeli działa na baterii zostaw, regeneracja wyniesie tyle co nowa, wymiana elektroniki wyjdzie jeszcze drożej. Jak chcesz “większej pojemności”, to Allegro->ogniwa “z wąsami” -> lutownica -> gotowe, ale elektronika i tak dead :wink:

Uff a już myślałem, że ogniwa padają

Padają :wink:
Nawet jeżeli te 4% w jedną minutę to był sprint, to bateryjkę traktowałbym raczej jako “darmowy UPS” na kwadrans, nie “popracuję w pociągu do Poznania z Warszawy” :wink: