Problem z Battlefield 2, dochodzi do zacięcia całego kompa

Witam mam dość dziwny problem z starą już grą bo chodzi tutaj o Battlefield 2.

Gram na laptopie, Windows 7 64 bit, 4GB ramu, CPU Intel Core 2 Duo P8600, GPU ATI mobility HD 3650.

Tak jak napisałem w temacie dochodzi do zawieszenia całego komputera, nie da się przejść do procesów, nie da się wyłączyć gry nie da się zrobić nic poza restartem laptopa.

Co chyba istotne nie dostaje blue screena, w zaawansowanych ustawieniach systemu mam ustawione że w razie awarii ma zapisać zdarzenie do dziennika i zrestartować komputer ale nic takiego się nie dzieje sam muszę zrestartować komputer.

Na komputerze nie mam raczej żadnego robactwa korzystam z pakietu Eset smart security 6, przeprowadzam wszystkie aktualizacje i co jakiś czas zrobię porządek ccleanerem.

Wszystkie sterowniki są zaktualizowane.

Co do innych gier nic takiego nie występuje, grając w call of duty modern warfare 3, world of warcraft, league of legends, path of exile czy starcrafta 2.

Bardzo proszę o radę i pomoc bo nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Jakie masz temperatury w stresie?

laptop był czyszczony w środku?

Temperatur nie sprawdzałem są one na pewno dość wysokie jak to na laptopa jednak w każdej grze laptop się grzeje ale nie mam takich problemów jak freez całego komputera.

Tak był czyszczony bardzo dokładnie, pasta też została wymieniona od tamtego czasu i temperatura oraz problemy z przegrzewaniem które były w innych grach wyraźnie znikły teraz zaczałem grać w BFa i taki dziwny kłopot. Nie rozumiem dlaczego np MW3 czy inne gry tak nie mają a też na pewno bardzo obciążają mój komputer.

Dodane 16.08.2013 (Pt) 21:28

Przypomniało mi się jeszcze być może coś istotnego podczas tej zwiechy jeżeli aktualnie odtwarzany był jakiś dźwięk to również on że tak powiem się zacina i nieustannie słyszy sie jeden ton który aktualnie był odgrywany w grze.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być powodem?

Hej,

Jak dla mnie jest to klasyczne przegrzewanie się. Dzieje się tak tylko w tej grze, bo być może ma największe wymagania, a jej uruchomienie najmocniej obciąża sprzęt - potwierdza to między innymi objaw z zapętleniem dźwięku. Konieczne więc gruntowne czyszczenie układu chłodzącego oraz zmiana pasty na procesorze oraz układzie graficznym.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Pasta była wymieniana jakiś rok temu a kilka dni temu sprężonym powietrzem wszystko przeczyściłem.

Po kilku h grania komputer jest na wyższych temperaturach i jest bardziej nagrzany niż te 5 min w BFie, tak sądzę dlatego nie rozumiem co z tym BFem.

Ja bym tak czy siak zmienił i chłodzenie rozkręcił i wyczyścił gdyż sprężone powietrze dużo nie daje w niektórych przypadkach

Doszedłem do czegoś bardzo jak mniemam ważnego, po wyłączeniu karty dźwiękowej w menadżerze gra ciała świetnie, wiec kłopot jest gdzieś tam, ale nie mam pojęcia co może być nie tak.

Dodane 19.08.2013 (Pn) 14:53

Jeżeli ktoś napotka jeszcze taki problem pozostawiam rozwiązanie.

1.Problemem jest konflikt punkbustera z różnymi programami w systemie. Programy typu gg, skype lub do OC gpu czy cpu wszystkie programy ingerujące w jakby pamięć systemu są dla niego problemem i crashuje gre.

Rozwiązaniem jest granie na serwerach bez punkbustera lub wyłączenie tych programów.

  1. Punkbuster ma również konflikt z kartami z rodziny realtek JEDNAK jak się okazuje też z innymi, rozwiązanie:
  • Kupno karty dźwiękowej na usb wyłączenie wbudowanej

  • Granie bez dźwięku

  • W ustawieniach odtwarzania w systemie przełączamy na jakość dźwięku dvd 16bit 48000.

a , Wchodzimy w CMD

b , Wpisujemy " sfc/scannow " i wciskamy enter.

c , Po zakończeniu procesu restartujemy komputer.

Teraz restartujemy kompa i gra powinna śmigać.

Te rozwiązanie spotkałem ostatnie pomogło mi, pozdrawiam dziękuję za rady :slight_smile: