Problem z bazą danych MYSQL

Witam.

Mam problem z łączeniem się mojej strony z bazą MYSQL. O dziwo nic w skrypcie strony nie zmieniałem.

Wyskakuje taka informacja:

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user ‘user’ (using password: YES) in ***sciezkadoplikukonfiugracyjnegomysql** on line 26

[1045] dbconn: mysql_connect: Access denied for user ‘user’ (using password: YES)

Wiem co ten błąd oznacza. W pliku konfiguracyjnym ustawione jest wszystko tak jak powinno być.

Najdziwniejsze jest to ze strona czasami działa normalnie. Ale częściej nie chodzi wyświetlając błąd połączenia z bazą napisany wyżej.

Hosting mam w firmie webd.pl.

Najwyraźniej łączysz się z bazą z nieuprawnionego konta. Jeśli bazę zakładał np. ‘root’, a ty łączysz się jako ‘user’ to tak może być. Sprawdź właściciela bazy, dane w pliku konfiguracyjnym to nie wszystko. Zrób test. Jeśli masz prawo do zakładania baz, to załóż ją z poziomu ‘usera’ lub ew. z poziomu ‘roota’, ale daj prawa także ‘userowi’ i wtedy testuj. Niektóre serwery tak mają, miałem nawet identyczny problem, ale poradziłem sobie w sposób wyżej opisany :).

Dla usera nadane są pełne uprawnienia.

Dziwna sprawa ponieważ strona kilka razy dziennie “zaskakuje”. :?

No to rzeczywiście dziwna sprawa jeśli baza zaskakuje kilka razy wyłacza :shock: . Przez jaki host się łączysz? Przez ‘localhost’, czy inny? Kontaktowałeś się z nimi w tej sprawie?

maciek_1222 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat.

viewtopic.php?f=16&t=394978

W mysql_connect bezpośrednio przekazujesz dane do logowania czy przez zmienne? Czasami z tym jest problem jak (nie wiem po co) zmienne w cudzysłowach przekazujesz.

Mam identyczny problem! Dotyczy on portalu: http://www.eh-nation.pl/

Również mam wykupiony hosting w firmie webd.pl.

Jakieś 7dni temu zamiast strony pojawiał się komunikat w języku angielskim, że występuje problem komunikacji z bazą danych mySQL! :o

Na tę wiadomość zalogowałem się do cPanelu i próbowałem kompletnie wszystkiego. Od zmiany haseł użytkowników w bazie danych po tworzenie nowych użytkowników. Niestety bez rezultatu…

W końcu napisałem do pomocy technicznej webd.pl opisując swój problem. W odpowiedzi otrzymałem informację, że hasło dla podanego użytkownika bazy jest nieprawidłowe, kiedy ja hasła nie ruszałem w ogóle!

Problem pojawił się całkowicie niespodziewanie i niczego nie zmieniałem przed jego wystąpieniem #-o

Otworzyłem plik konfiguracyjny portalu i zmieniłem w nim delikatnie hasło do bazy dopisując na końcu cztery cyfry i po tym o tak niespodziewanie portal zaczął śmigać! Byłem niesamowicie zaskoczony! :twisted:

Portal chodził do dnia dzisiejszego bez zarzutu, niestety dziś pojawił się problem ponownie. W tej sprawie znów zmieniłem hasło na to które miałem wcześniej co nie pomogło. Kiedy znów dopisałem te moje cztery magiczne cyfry do hasła portal zaczął działać! :o

W piątek pod wieczór zmieniłem hasło dostępu do mojego cPanelu gdyż miałem je moim zdaniem trochę za łatwe do odgadnięcia. Dziś okazało się, że ani stare, ani nowe hasło nie pasuje :shock:

Już po prostu wymiękkam i zaczyna mnie to okropnie bulwersować!

Napisałem ponownie do pomocy technicznej webd.pl w sprawie hasła do cPanelu.

Oto co ostatnio przeczytałem na temat firmy webd.pl http://hack.pl/forum/aktualnosci-felietony-artykuly/1517-masowe-wlamania-na-konta-webd-pl.html :expressionless:

Mam nadzieję że nie będę musiał zmieniać firmy hostingowej ![-o<