Problem z baza danych phpbb3

Witam Wszystkich i prosze o pomoc

Chcialem przedstawic moj problem z instalacja skryptu do forum!

a wiec posiadam strone internetowa www.sscentre.co.uk chcialem dodac do niej forum internetowe tak aby klienci mogli podejmowac dyskusje na tmaty zwiazane z tematyka rowerowa .

przystapilem do instalacji skryptu skopiowalem pliki na server itp jak w instrukcji uruchomilem instalacje po wpisaniu danych dostepowych bazy danych pojawia sie komunikat :

Could not connect to the database, see error message below.

Access denied for user ‘scwebpol_26’@‘localhost’ (using password: YES)

server gdzie znajduje sie strona i gdzie zgralem pliki do forum jest na home.pl natomiast baza danych dla forum znajduje sie na innym serverze dlatego iz firma ktora wykonywala mi strone bardzo naciskala ze nie jest dobrym rozwiazaniem podpiac forum pod istniejaca baze danych na serverze gdzie znajduje sie strona oto co napisali :

wiąże się to z ryzykiem, że jeżeli jakaś tabela będzie powtórzona, a to jest możliwe,

to niestety nie będzie działać a na dodatek można uszkodzić bazę wpisów w księdze

gości/referencjach. Nie bierzemy odpowiedzialności za to.

Drugi problem to rozmiar bazy, w tym momencie może być za mały, aby obsłużyć

forum

wiec zrobili mi nowa baze danych na ich serverze .

moje pytanie brzmi jesli baza danych znajduje sie na innym serverze niz forum czy ma to wplyw na pojawiajacy sie problem podczas instalacji ??

z gory dziekuje za pomoc w razie checi pomocy prosze tez o kontakt gg 4107829

Pozdrawiam

ech, od tego są prefiksy by tabele się nie powtarzały.

mniejsza o to …błąd autoryzacji - zły login/hasło do bazy

Jesli chodzi o dane do logowania sa poprawne na 100% dlatego ze moge sie bez problemu zalogowac przez Adres serwera baz danych . wiec dane dostepowe wygladaja na ok

Prawdopodobnie masz złą konfiguracje bazy tj. źle podany adres serwera bazy. Inna możliwość to serwer bazy nie pozwala łączyć się z zewnątrz.

Jeśli posiadasz hosting na home.pl to czemu nie utworzyłeś dodatkowej bazy pod forum tylko przeniosłeś na inny serwer. Home.pl w najbardziej podstawowym pakiecie umożliwia utworzenie 5 baz mysql.

Z doświadczenia wiem że bazy na zewnętrznych serwerach powodują znaczne wydłużenie czasu ładowania się stron.

Raczej nie jest to blokada połaczenia. Coś musi być nie tak z wprowadzanymi danymi.

Podaj jaki dokładnie wpisujesz host bazy i jaki login (ale hasła nie podawaj)

ps. niech zgadnę, za utrzymanie tej zewnętrznej bazy firmie X odpalasz co nieco? :wink: