Problem z bazą danych SQL, (TDS, RPC)

Witam. Mam nadzieję, że trafiłem do odpowiedniego działu. Mianowicie mam problem z połączeniem do zdalnej bazy danych. W logach routera jest widoczny komunikat:

"“strumień przychodzących danych tabelarycznych (TDS) zdalnego wywoływania (procedur RPC) protokół strumienia jest niepoprawna”. The incoming tabular data stream (TDS) remote procedure call (RPC) protocol stream is incorrect

Znalazłem temat, na których jest napisane co powinno się zrobić natomiast nie rozumiem pierwszego punktu. Chodzi o to, że powinienem zmienic parametr SqlParameter.Size na -1, zupełnie nie wiem jak to zrobić.

Rozwiązanie na stronie MS brzmi tak: Build and then run the Visual Basic.Net Console Application. You receive the error messages that are mentioned in the “Symptoms” section when you specify a value that is between 4001 and 8000 for SqlParameter.Size. If you specify a value that is outside of that range or -1, the application does not report an error message. - Niestety nic mi to nie mówi.

Jedyna instrukcja jaką znalazłem zaczyna się od punktu, którego nie rozumiem.

  1. Create following table to the target SQL Server.

use AdventureWorks
go
create table test (c1 nvarchar(max))
go

  1. In Microsoft Visual Studio, create a new Console Application by using Visual Basic .NET
  2. Replace the existing code with the following code:

Nie miałem nigdy styczności ze środowiskiem VB ani bardziej zaawansowaną konfiguracją baz danych SQL.

Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam