Problem z BBCodes w HTML

Witam,

Mam pewien problem ze składnią HTML, a muszę napisać BBCode na potrzeby własnego forum.

Otóż, ma to wyglądać w następujący sposób:

Wpisujemy pomiędzy dwa tagi jakąś nazwę, która zostanie później wyszukana na serwerze (w tym przypadku “Allegro”). Użyty w tym przypadku zostanie pewien token, który “przeniesie” nazwę z BBCode do mojego kodu HTML.

Dysponuje pewną tabelą, w której dane układają się w podobny sposób i są oddzielone przecinkami. W powyższym przypadku są to kolejno:

Identyfikator,Wartość X,Nazwa firmy (wspomniany wyżej token),Wartość Y

Wartości X i Y nie są mi potrzebne. Dalej, w tym samym kroku następuje przetwarzanie:

Nasz token zostaje zastąpiony odpowiadającą mu wartością (w tym przypadku Identyfikatorem)

Na sam koniec, numer identyfikacyjny zostaje podstawiony do linku, jak w przykładzie.

Zatem, czy w HTMLu jest coś takiego w ogóle możliwe?

  1. Nie rozumiem, w jaki sposób u Ciebie odbywa się wyciąganie tekstu spomiędzy znaczników.

  2. To z punktu 2. to jak dla mnie nie jest tabela, tylko dane w formacie CSV. Tabelę to to może co najwyżej reprezentować.

  3. To, co próbujesz nam przedstawić, to skrypt. Skryptów nie piszę się w HTML-u, tylko w językach skryptowych (możesz to zrealizować po stronie użytkownika JavaScriptem albo po stronie serwera za pomocą PHP czy czego tam używasz).