Problem z bezpieczeństwem IP

Witam! Jest to mój pierwszy post na tym forum i proszę o wyrozumiałość.

[szczegóły problemu]
Grając w pewno grę komputerową miałem zatarg z administracją. Po pewnym czasie napisał do mnie jeden z graczy i powiedział mi, że ma dostęp do mojego konta, co więcej i to jest chyba najważniejsze zaczął podawać szczegóły o których nie mógł wiedzieć np. Model mojeg telefonu.
I tu sie pojawia pytanie czy jeżeli telefon jest podłączony do tej samej sieci co komputer czy osoba mająca mój nr IP jest sie wstanie dowiedzieć cos na temat modelu mojego telefonu? Jezeli tak to jak?

Z góry dzieki.

Wejdź tutaj (link przykładowy):


najedź myszą na nick dowolnego komentującego i od razu dowiesz się z jakiego systemu, przeglądarki czy smartfona korzysta. Jeśli więc ten “gracz” korzysta z publicznie dostępnych informacji, możesz spać spokojnie.

Forumowi administratorzy też mogą mieć dostęp do tego typu danych. Gorzej, jak “gracz” podał “intymne” szczegóły, którymi nigdzie w sieci się nie chwaliłeś (np. adres zamieszkania).

1 polubienie

Dzięki

Mam jeszcze jedno pytanie? Ale czy ktoś może się czegośtakiego dowiedzieć po samym IP? w sensie jakie urządzenia są przyłączone. Bo mimo wszystko ja tego gościa nie znam i to nie jest forum internetowa a gra komputerowa

Po numerze namierzysz jedynie przybliżoną lokalizację tego adresu oraz podstawowe dane dostawcy internetu.

Przykład:
Lublin, Lubelskie, Poland
– Jakieś przykładowe dane operatora –

Ale tez nie do końca.
Posiadając internet mobilny od operatora komórkowego za każdym razem masz inny IP zlokalizowany najczęściej gdzieś w Warszawie, ale też niekoniecznie.

Internet w telefonie był z wifi