Problem z "Bezpieczny DNS"

Witam! Jak dotąd wszystko na moim komputerze chodziło bez zarzutów. Otóż dzisiaj wystąpił u mnie pewien problem z ładowaniem niektórych stron (m.in. Facebook), które po prostu nie chcą się wczytywać. Część stron działa bez zarzutów, część ładuje się bez końca … Poszperałem trochę w internecie i - jak mi się wydaje - znalazłem problem. Mam zainstalowany Avast Internet Security 2015, w zakładce “Ochrona aktywna”, po wyłączeniu funkcji “Bezpieczny DNS” - wszystko wraca do normy. Strony ładują się tak jak poprzednio! Jednak gdy tylko zabezpieczenie zostaje włączone ponownie, problem powraca.

Dodam, że jeszcze dziś do południa wszystko chodziło poprawnie. Wszystkie strony wczytywały się bez problemu, a problem pojawił się jakby znikąd. Nie wiem czy wina leży po stronie któregoś z domowników, aktualizacji programu, czy może jeszcze kompletnie gdzie indziej. Stąd też nie wiem jak ten problem rozwiązać, czy nawet się zabrać do rozwiązywania. Bardzo proszę o pomoc!  :frowning:

Program prawdopodobnie ustawia własne DNSy, na których prawdopodobnie filtruje treść stron i w razie infekcji nie pozwala na korzystanie z innych DNSów. Możliwe, że serwery DNS padły lub są obciążone, albo ktoś się na nie włamał. Wyłącz tę opcję i korzystaj z DNSów Twojego dostawcy internetu. Dopóki nikt się nie włamie na serwer DNS, z którego będziesz korzystał, nie musisz martwić się o to, że ktoś podmieni rekordy i trafisz na stronę wyłudzającą dane. Przed logowanie się, np. do banku, zawsze możesz upewnić się, że korzystasz z właściwych adresów DNS i nie zostały podmienione, np. przez wirus.

Teraz pytanie - gdzie znajdę DNSy mojego dostawcy i jak je ustawie? Jestem kompletnie zielony w takich sprawach …

Czy według Ciebie istnieje jakiś sposób, żeby dalej korzystać ze wszystkich stron przy włączonej osłonie antywirusa, tak jak poprzednio?

Serwer DHCP na Twoim routerze przypisze Ci DNSy Twojego ISP.

Bo one korzystają właśnie z DNSów przypisanych przez serwer DHCP Twojego routera.

Juz ktos pisał o tym problemie, Serwery DNS “klękają” pod obciążeniem. Wyłącz bezpieczny DNS i zostaw własne. Jak chcesz bardziej zabezpieczyć się to postaw u siebie cechujący DNS http://pl.wikipedia.org/wiki/BIND