Problem z bezprzewodowym padem X360 w grach w emulatorze epsxe

Mam problem z bezprzewodowym padem Xbox 360 w emulatorze epsxe (najnowsza wersja x64) na Linuksie. Gry w żaden sposób nie reagują na komendy wydawane przez kontroler. Mimo, że ten został skonfigurowany w menu tego emulatora. Ustawienia emulatora normalnie obsługują tego pada, natomiast gry nie czytają komend. Przewodowy pad działa także w grach. Testowałem podobną sprawę w emulatorze pSX pod wine i tam musiałem zmienić w ustawieniach tak jakby port nadsłuchiwania czy coś by pad działał w grach.

Jak ten problem rozwiązać w epsxe i tym bezprzewodowym kontrolerem?

Linux Mint 17.3 x64 Mate
Bez instalowania żadnych sterowników, pady i tak działają out of box
epsxe 2.0.5 x64 bez instalacji dodatkowych wtyczek, jedynie zależności by się wogóle uruchomił.

Jest pare rozwiazań.Może użyc programu do mapowania klawiatury na pada np.Antimicro.Będziesz musiał sobie ustawić w epsxe na klawiaturze a potem na programie pada.Jest to czasochłonne.Może użyć innego emulatora np.pcsxr z pluginem gpuPeteXGL2 (działa tylko z 32 bit emulatorami) bo bez niego emulator pcsxr wydajność ssie.Albo emulaor pSx czy jak go zwał.

Nic nie trzeba kombinować. Ja w ten sposób konfigurowałem pada https://www.youtube.com/watch?v=iQrUh05pAgs gdyż standardowe mapowanie pada, nie było skuteczne.
Niech Cię nie odstraszy informacja “No configure required”.
Przy zwykłym mapowaniu pada, wibracji na padzie nigdy nie było. A po skonfigurowaniu tak, jak na filmie przedstawiono, pad działa prawidłowo w grach i są wibracje.