Problem z bezprzewodowym padem X360 w grach w emulatorze epsxe

(Martin8731) #1

Mam problem z bezprzewodowym padem Xbox 360 w emulatorze epsxe (najnowsza wersja x64) na Linuksie. Gry w żaden sposób nie reagują na komendy wydawane przez kontroler. Mimo, że ten został skonfigurowany w menu tego emulatora. Ustawienia emulatora normalnie obsługują tego pada, natomiast gry nie czytają komend. Przewodowy pad działa także w grach. Testowałem podobną sprawę w emulatorze pSX pod wine i tam musiałem zmienić w ustawieniach tak jakby port nadsłuchiwania czy coś by pad działał w grach.

Jak ten problem rozwiązać w epsxe i tym bezprzewodowym kontrolerem?

Linux Mint 17.3 x64 Mate
Bez instalowania żadnych sterowników, pady i tak działają out of box
epsxe 2.0.5 x64 bez instalacji dodatkowych wtyczek, jedynie zależności by się wogóle uruchomił.

(Oczkins92) #2

Jest pare rozwiazań.Może użyc programu do mapowania klawiatury na pada np.Antimicro.Będziesz musiał sobie ustawić w epsxe na klawiaturze a potem na programie pada.Jest to czasochłonne.Może użyć innego emulatora np.pcsxr z pluginem gpuPeteXGL2 (działa tylko z 32 bit emulatorami) bo bez niego emulator pcsxr wydajność ssie.Albo emulaor pSx czy jak go zwał.

(Paweł A.) #3

Nic nie trzeba kombinować. Ja w ten sposób konfigurowałem pada https://www.youtube.com/watch?v=iQrUh05pAgs gdyż standardowe mapowanie pada, nie było skuteczne.
Niech Cię nie odstraszy informacja “No configure required”.
Przy zwykłym mapowaniu pada, wibracji na padzie nigdy nie było. A po skonfigurowaniu tak, jak na filmie przedstawiono, pad działa prawidłowo w grach i są wibracje.