Problem z biometrycznym pendrivem 1GB


(Marc!n) #1

Witam.

Dziś stałem się posiadaczem pendrive`a, który posiada wbudowany czytnik biometryczny (czytnik linii papilarnych).

LINK: http://gadzeter.pl/9-pendrive-twierdza.html

Po podłączeniu wszystko ok - rozpoczął się proces identyfikacji. Najpierw nadanie hasła, a następnie 3-krotne przejechanie palcem po czytniku w celu weryfikacji. Po tym instalator zażądał wybrania ilości miejsca na dane "ukryte". Wybrałem 50 MB z 1 GB. Wszystko działało dobrze - do czasu...

Odłączyłem pendrivea, by ponownie go podłączyć i sprawdzić jak wszystko działa. Lecz niestety tutaj pojawia się problem. Jest on wykrywany przez system - jednak program do odczytu linii papilarnych (bioPrint uruchamiany razem z podłączeniem pendrivea do portu USB od razu idzie do systemowego tray`a) nie reaguje. Tzn. mogę sobie przejeżdżać palcem po czytniku ile chcę, jednak nic się nie dzieje. Po minucie program wywala po prostu błąd, że nie odnalazł podłączonego urządzenia, nakazując jego ponowne podłączenie.

Dołączona instrukcja jest w języku hiszpańskim, tak więc nawet z translatora nie idzie się wiele dowiedzieć.


(Stały_bywalec) #2

A jakby tak sformatować pendriva żeby znowu był czysty i ponowić wszystko jeszcze raz? Chyba, że do tej operacji jest też potrzebna identyfikacja, to w tedy będzie problem.


(Marc!n) #3

Niestety, aby partycja pokazała się w "Moim komputerze" potrzebna jest weryfikacja. Z tego co zdążyłem wywnioskować to po rejestracji ukazała się partycja o nazwie SECURE. Dla jej ponownego pokazania się jest potrzebna weryfikacja.

Zamieszczam 1 screen:

Numer 1 - ikonka programu

Numer 2 - nośnik zajmujący 5 MB, na którym znajduje się ten program - nie ma tutaj opcji formatuj z menu podręcznego

I po minucie podłączonego pendrive`a wyskakuje kominukat:

1176wp3.png

Problem leży w tym, że program nie widzi pendrive`a. HELP. :frowning:

.

-- Dodane 10.03.2009 (Wt) 15:32 --

Podbijam. :frowning: