Problem z biosem na płycie MSI b350 mate

Czy miał ktoś taki problem z biosem na tej płycie i wie może jak uporac sie z tym problemem?
Bios zaktualizowany do najnowszej wersji (a.70) lecz problem pojawiał sie rownież na podstawowej wersji a.20.
Cpu- AMD Rzen 5 1500x
Gpu- Zotac 1060 amp 6gb
Mobo- Msi b350 mate
Ram- 2x8gb ddr4 kingstone hyperx fury 2400mhz
Zailacz-Aerocool 600W
Dysk-Western Digital Caviar Blue, 3.5’’, 1TB,
Film dla zilustorwania problemu-https://www.youtube.com/watch?v=kLttZHJP-5M
Po wcisnieciu opcji zaawansowanych ustawien badz oc bios staje w miejscu.

Próbowałes wyjać baterie z płyty głównej na 5 minut przy odłączonym od zasilania, włozyć baterie i sprawdzić czy to samo? On się wtedy zresetuje wszystko do ustawien fabrycznych, a przynajmiej powinno.

Robiłem to, w wersji stockowej biosu (a.20), zarówno po wyjęciu czy hard resecie poprzez zwarcie zworek i wyczyszczenie cmosu problem nadal występuje. Dopiero aktualizacja rozwiązała problem ale jak sie okazuje na dosłownie dwa dni.

Wygląda jak na uwalona płyte główną. Ja bym reklamował. Gdzie kupiłes??

Morele

Ile już czasu masz Mobo? OD początku tak się działo?

3 miesiące, na początku wszystko wyglądało w porządku. Problem pojawił się miesiac temu lecz poza tym biosem cięzko coś tej płycie zarzucić, nie grzeje się za bardzo, nie wywala bluescrenów a samo uruchamianie komputera trwa odpowiednią ilość czasu.

Próbowałes na innym monitorze?? Inny kabel sygnałowy? Czasem moze być problem z roździelczością w UEFi bo to juz nie BIOS tylko UEFi, ja sie spotkałem z sytuacja, ze np. UEFi chciało iść w full HD, monitor nie obsługiwał i nakładało się, albo tez w niższej, a monitor o dziwo danej rozdzielczości czy odświezania nie obsługiwał. Jeszcze spóbuj włączyć UEFi i odczekac 5 minut na głównej stronie czy coś się nie zacznie dziać bo odrazu przechodzisz do innych opcji :slight_smile:

1 polubienie

Dziękuje bardzo za pomoc, winny faktycznie okazał się monitor.Co ciekawe problem jest z rozdzielczościa fullhd a działa poprawnie w rozdzielczości 1440x900.