Problem z biosem na płycie MSI b350 mate

(maccamperek) #1

Czy miał ktoś taki problem z biosem na tej płycie i wie może jak uporac sie z tym problemem?
Bios zaktualizowany do najnowszej wersji (a.70) lecz problem pojawiał sie rownież na podstawowej wersji a.20.
Cpu- AMD Rzen 5 1500x
Gpu- Zotac 1060 amp 6gb
Mobo- Msi b350 mate
Ram- 2x8gb ddr4 kingstone hyperx fury 2400mhz
Zailacz-Aerocool 600W
Dysk-Western Digital Caviar Blue, 3.5’’, 1TB,
Film dla zilustorwania problemu-https://www.youtube.com/watch?v=kLttZHJP-5M
Po wcisnieciu opcji zaawansowanych ustawien badz oc bios staje w miejscu.

(66Garoz) #2

Próbowałes wyjać baterie z płyty głównej na 5 minut przy odłączonym od zasilania, włozyć baterie i sprawdzić czy to samo? On się wtedy zresetuje wszystko do ustawien fabrycznych, a przynajmiej powinno.

(maccamperek) #3

Robiłem to, w wersji stockowej biosu (a.20), zarówno po wyjęciu czy hard resecie poprzez zwarcie zworek i wyczyszczenie cmosu problem nadal występuje. Dopiero aktualizacja rozwiązała problem ale jak sie okazuje na dosłownie dwa dni.

(66Garoz) #4

Wygląda jak na uwalona płyte główną. Ja bym reklamował. Gdzie kupiłes??

(maccamperek) #5

Morele

(66Garoz) #6

Ile już czasu masz Mobo? OD początku tak się działo?

(maccamperek) #7

3 miesiące, na początku wszystko wyglądało w porządku. Problem pojawił się miesiac temu lecz poza tym biosem cięzko coś tej płycie zarzucić, nie grzeje się za bardzo, nie wywala bluescrenów a samo uruchamianie komputera trwa odpowiednią ilość czasu.

(66Garoz) #8

Próbowałes na innym monitorze?? Inny kabel sygnałowy? Czasem moze być problem z roździelczością w UEFi bo to juz nie BIOS tylko UEFi, ja sie spotkałem z sytuacja, ze np. UEFi chciało iść w full HD, monitor nie obsługiwał i nakładało się, albo tez w niższej, a monitor o dziwo danej rozdzielczości czy odświezania nie obsługiwał. Jeszcze spóbuj włączyć UEFi i odczekac 5 minut na głównej stronie czy coś się nie zacznie dziać bo odrazu przechodzisz do innych opcji :slight_smile:

(maccamperek) #9

Dziękuje bardzo za pomoc, winny faktycznie okazał się monitor.Co ciekawe problem jest z rozdzielczościa fullhd a działa poprawnie w rozdzielczości 1440x900.