Problem z biosem nie widzi RAM/DYSKU HELP

Witam.Mam taki problem i szukam pomocy! Wczoraj przy sluchaniu muzyki komputer sie zawieslil.Wcisnelem ctrl+alt+del i po chwili sie zresatowal.Gdy próbował włączyć się ponownie stał na ekranie z logiem komputera.Gdy wejde do biosa komputer widzi tylko stacje dyskietek,dvd rom i plyte glowna a nie widzi pamieci ram,dysku twardego,i karty graficznej.

Ustawilem w biosie zeby komputer startował z cd-romu i wlozylem plyte windows xp zeby ponownie wgrac system.Plyte oczyswiscie wyczytuje laduje pliki ,szykuje do wgrywania po chwili wyskakuje niebieskie tlo z bialymi napisami ze jest problem.

Probowalem rowniez wyjac baterie na 15min zeby zresetować bios niuestety nic nie pomaga…

Co mam zrobić czy umielibyście pomoc? bardzo potrzebuje pomocy.Dodam takze ze nie sprawdzalem dysku na innym komputerze.

jak chce wystartowac z dysku pisze

“DISC BOOT FAILURE, INESERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER”

procesor : AMD Athlon64 x2 dual core processor 3800+

bios: Phonix-awarBIOS v6.00PG

jest problem z dyskiem

otwórz komputer i poodciskaj wszystkie wtyczki i sprawdź znowu

Pobierz dystrybucję Linuksa LiveCD/LiveUSB np. Ubuntu. Następnie zapisz obraz płyty na CD lub pendrive za pomocą UNetBootin.

W Ubuntu będziesz mógł sprawdzić co i jak. Osobiście polecam sprawdzanie z pendrive.

Pewnie dysk ci padł.

Poprostu musze wgrac sterowniki do dysku sata 1 bo nie widzi.Najlepiej zebym mial dyskietke startowa.Jak myslicie da to cos?

Z komputerami nigdy nie wiadomo. Może to dysk padł, może to kontroler saty padł, a może to tylko przewód. Jednak ja wróżę bardziej dysk. Jeśli jesteś optymistą to może Ci się wymazał tylko MBR(tylko ciekawe jak) i wtedy miałbyś taki komunikat i wtedy mógłbyś zainstalować Windowsa. Jednak raczej nikt nie wróży nic dobrego jeśli komputer Ci się zawiesi i później nie startuje. Kiedyś miałem dokładnie tak samo i niestety dysk padł. Przy aktualnej cenie dysków i jeśli nie miałeś na dysku nic czego byś nie mógł zdobyć od nowa (albo nie masz potrzeby zdobywać tego od nowa) to po prostu kupić nowy dysk. Dysk 2 TB SATA 250 zł teraz kosztuje.

tylko podczas instalacji systemu jak napisze że nie wykrył żadnych dysków

a wcześniej były sterowniki czy nie było bo jak nie było to wgranie i tak nie pomoże

sterowniki byly wgrane i nigdy nie mialem problemu z komputerm.Dzis wykrecilem dysk i podlaczylem do innego komputera.Wlaczylem pc pokazalo sie okienko z logiem i z napisem zeby wcisnac del abo tab cos takiego i dalej nie szlo nic.Gdy wszedlem do biosa dysk byl wykryty a na moim komputerze w biosie pisze

Primary IDE Master [lite-on dvdrw so]

primary IDE Slave [none]

SATA 1 None

SATA 2 None

SATA 3 None

SATA 4 None

SATA 5 None

SATA 6 None

HDD SMART Monitoring [Enabled]

a w boot device prority mam ustawione

1st boot device : cd-rom

2nd boot device : hard disc

3rd boot device : removable

4rd boot device : removable

dodam takze dysk ma 320gb i był podzielony na 3 partycje c/d/e

c: bylo systemowe

a na d trzymalem bardzo wazne pliki ktore sa mi potrzebe ;/

po wlozeniu plyty windows xp sp3 komputer normalnie startuje i moge wybierac instalacje standardowa/polautomatyczna/automatyczna

wybieram standardowa ,system laduje pliki trwa to z 5min a pozniej pokazuje sie niebieskie okienko z napisami na dole blad "setupdd.sys

na innym nie zadziała ci ten sysytem ale na tamtym komputerze(z sowim dyskiem) dodaj swój i wtedy spod tamtego komputera skopiujesz sobie pliki

nie mam pojecia jak to naprawic… sie zawiesil i taki problem ;/ sprobuje podlaczyc pod innym pc i pokombinowac moze cos z formatem partycji c.

Mi sie wydaje ze poprostu moj komputer nie posiada w tym momencie sterownika do plyty glownej i temu nie moze wyczytac dysku.Bo mialem tez cos takiego ze przy probie istalacji windowsa pokazalo sie okienko z moimi partcjami i mialem wybor skasowanie partycji lub wgrania windowsa.Partycja c byla pusta a partycje d i e byly wyczytywane tak jak w komputerze z zajetym miejscem.Jak probowalem skasowac partcje c albo wgrac na niego windows wyskakiwalo to:

http://imageshack.us/photo/my-images/689/e059656469.jpg

Wszedlem do Biosa w zakladke adwanced i nie znalazlem opcji “sata controler mode”

sa tylko takie w tej zakladce Adwanced:

*Jumperfree configuration

*AI NET2

*PEG Link Mode

*CPU Configuration

*Chipset

*PCIPnP

*Onboard Devixe Configuration <- w tej znajduje sie opcja “Serial-ATA Configuration”

a w niej:

Serial-ATA Controller [Enabled]

RAID Enabled [Enabled]

SATA1 RAID [DISABLED]

SATA2 RAID [DISABLED]

SATA3 RAID [DISABLED]

SATA4 RAID [DISABLED]

SATA5 RAID [DISABLED]

SATA6 RAID [DISABLED]

Raid enabled zmień na disabled