Problem z BIOSEM - nieaktywne opcje

Witam serdecznie, mam problem z którym nie mogę sobie poradzić, otóż gdy wejde do biosu nie moge w nim dokonać żadnych zmian, wszystkie opcje sa nieaktywne, polecenie q flash nie daje nic, ściągnąłem ze strony producenta (gigabyte) uaktualnienie biosu ale nic to nie dało, wciąż jest tak samo, pomóżcie proszę - czy jest jakis w miarę prosty i bezpieczny sposób żeby go “aktywować”??

pawelos81

Prawdopodobnie jakaś zworka na płycie głównej blokuje to. (spróbuj zrestartować zworką, lub wyjąc baterię)

Podaj swoją wersję mobo.

Aha no i w google wpisz hasełko zablokowany bios.

dzięki za odpowiedź, może troche laikowate pytanie, ale co to jest mobo

:o :o :o

Jak żyję, to jeszcze nie słyszałem ze za pomocą zworki na MOBO można blokowac ustawienia BIOSu.

Motherboard :arrow: płyta główna

A z tym to się zgodzę że reset BIOSu moze pomóc.

To mało widziałeś :stuck_out_tongue:

Na starych EPOX’ach i ECS’ach jest taka opcja ;]

Zworka blokuje ustawienia BIOS’u.

Ale faktycznie po dłuższym zastanowieniu to może być co innego bo skoro auto strzelił flesha to raczej mało prawdopodobne żeby to było to bo by płyta na update nie pozwoliła.

Moja płyta główna to Gigabyte GA-81915P Duo, wyjąłem baterie z płyty na około 2 minuty, ale nic nie poskutkowało, na ile trzeba ją wyjąć żeby dało jakiś efekt, a może jest jakaś dobra metoda sfleszowania biosa spod windowsa??

A co robiłeś ?

A co nie możesz zmienić w biosie, nic nie jest dostępne czy tylko poszczególne opcje.

W płytach Gigabyte, aby dostać się do funkcji specjalnych często z poziomu biosu wciśnij ALT+F1.

Reset biosu, komp odłączony od zasilania 230 V i wyjmij teraz baterię na 30 minut,załóż i zobacz teraz.

Dzięki JNJN, zrobiłem jak napisałeś i poskutkowało, BIOS się odblokował, poza tym nie mogłem zrobić nic, w każdej zakładce zero opcji do wybrania. Pozdrawiam