Problem z biosem oraz wybór płyty głównej

Witam ostatnio pomyślałem, że sprawdzę czy mogę odblokować rdzenie na moim procesorze, ale najpierw chciałem zaktualizować bios i tu zaczyna się problem, ponieważ ja nie umiem tego robić więc dałem komputer do serwisu. Po pewnym czasie zadzwonili do mnie i oznajmili, że bios nie daję się zaktualizować z niewiadomych przyczyn więc “olałem” sobie sprawę i chciałem odblokować rdzenie bez tego. Niestety poradniki mówią, że trzeba wejść w MB inteligeet tweaker(mit) czego ja u siebie w biosie nie widzę.Chciałbym żebyście napisali mi dlaczego nie mogę zaktualizować bios i jak odblokować rdzenie na mojej płycie głównej.

Płyta główna: Asus m2n-mx

Procesor: AMD Athlon 64 X2 6000+

Karta graficzna: Msi radeon hd 6850 OC

Dysk twardy: 148GB

Zasilacz: Ocz stealthxstream 2 700W

Bios

Brand: American Megatrends Inc.

Version: 0302

Date: 09/06/2006

Zaktualizuj BIOS (ostatnia wersja to 1004) przy pomocy tej aplikacji firmowej: http://support.asus.com.tw/download/dow … uage=pl-pl Żółte tło, ale dla Windowsa XP!

Aktualizacja może się nie udać , ponieważ należało to zrobić przed zamontowaniem tego wydajnego procesora, ponieważ właśnie on wymaga BIOSu w wersji 1004. Taka jest zasada modernizacji procesorów!

Ponadto i tak Twój BIOS nie będzie zawierał pozycji MB Inteligent Tweaker. W Twoim BIOSie można wejść w zakładkę Advanced > Jumperfree Configuration > i posłużyć się pozycją AI Overclocking, przestawiając ją na “Manual”. Nastąpi rozszerzenie menu, ale to już Twoje ryzyko!

Nie polecam zabaw z biosem i podkręcaniem osobom nieznającym się.

na tym procesorze nie odblokujesz żadnych ukrytych rdzeni

Twój proc nie da się odblokować :smiley:

http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=12048543

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/2 … -2959.html

Rozumiem a moglibyście mi poradzić jakąś płytę z wejściem na procesory cztero rdzeniowe, ale z wejściem ddr2 na ramy.

saw32323 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.