Problem z biosem przy włączeniu komputera

(Ted86) #1

Witam wszystkich. Mam pewien problem z komputerem a raczej moja dziewczyna. Przy włączeniu komputera pojawia sie bios i wymaga on wpisania jakiegoś hasła chociaż nikt przy tym nie majstrował, próbowałem wyjść z biosa za pomocą esc i innych klawiszy tzw F10 itp. Nie mam pojęcia skąd ten problem bo zawsze komputer uruchamiał się bez problemu. Może ktoś zna rozwiązanie tego problemu?

(MarS) #2

Nic się nie dzieje bez przyczyny tak samo jak hasło nie mogło się ustawić samo. Wyjmij baterię z płyty głównej, która podtrzymuje ustawienia BIOS-u, odczekaj chwilę i włóż baterię ponownie. Problem hasła powinien zniknąć

(Seba86mu) #3

Widocznie właściciel komputera ustawił hasło w BIOS-ie, aby nikt niepowołany nie uruchomił komputera.

Samo hasło się nie ustawiło.

(Ted86) #4

no własnie to jest dziwne bo nikt nie ustawiał żadnego hasła. A to z tą baterią jest bezpieczne? to znaczy czy poźniej bedzie wszystko dobrze działać?

(Seba86mu) #5

Tak, bezpieczne.

Może to Ci pomoże -> KLIK.

(XMan) #6

Tak jak pisze @MarS : nic nie dzieje się bez przyczyny, ktoś musiał ,,pogrzebać".

Odłącz komputer od sieci/prądu, wyciągnij bateryjkę wielkości 1 zł. z płyty głównej na około 40 min. - 1 godz. i włóż ponownie.

Na ,,blaszaku" problem powinien zniknąć.

• temat :

http://www.tweaks.pl/czytaj,automatyczn ... l,258.html

Na laptopach jest dużo gorzej naprawić ...

(Ted86) #7

Ok Już jest po problemie. Dziękuje za pomoc. Pozdrawiam