Problem z BIOS'em

Więc tak, mam problem. Chciałbym sformatować dysk, lecz nie mogę wejść do biosu(a). (typ AMI, wersja 07.00T - nie wiem czy coś pomoże). No i jak zrobie przez “format c” w uruchom to potem płyta z windą się nie uruchomi jak komp będzie bez systemu. Bardzo zależy mi na tym formacie a kompletnie nie interesowałem się tym wszystkim… nie wiem czy napisałem w dobrym dziale bo kolega polecił mi to forum i jestem tutaj pierwszy raz. Liczę na poradę kogoś doświadczonego…

do biosa nie moge wejsc przez del, a tak właśnie pisze przy uruchamianiu… głównie to to sie nazywa bootowanie czy coś takiego polega chyba na włączaniu płyty zanim włączy się system… to się przestawia gdzieś tam w biosie a jeśli ja nie moge do tego wejsc… proszę o pomoc :<

ciekawe w takim bądź razie, jak ludzie instalują system na czystym kompie :roll: da się uruchomić instalator bez systemu wcześniej zainstalowanego.

Sprecyzuj, dlaczego nie możesz wejść do BIOS-u. Pojawia się monit o hasło czy coś?

Czy na pewno jest tam napisane, że to klawiszem Delete można wejść do BIOS-u?

AMI?? Spróbuj włączyć BIOS przez f2 albo wybór dysku bootowalnego przez f12,f11 lub f8:P

Pisze “press del tu run BIOS” wciskam i nie idzie wcześniej działało potem sie komp coś zwalił;/ no nie wiem licze na jakies instrukcje… up, zaraz sprobuje zrobic tak jak mowisz

@up

próbowałem… F8, F11, F12 włącza się czarne pole z napisami że coś tam tryb awaryjny i że ponowne włączenie będzie za x sekund leci i się włącza komp : O

@down

USB

klawiatura USB czy PS2??

Moze to troche banalna rada, ale sprobuj zaraz po wcisnieciu przycisku zasilania zaczac klikac bez przerwy na klawisz delete.

Tetti13:

To nieźle ci się BIOS zwalił.

Hmm… Wyjmij baterię z płyty głownej (i włóż z powrotem),BIOS cofnie się do ustawień domyślnych. Będziesz mógł zabootować komputer z dyskietki startowej, (Startówka Windy 98 i Me pozwala na odpalenie pliku setup.exe z płyty Windowsa XP).

//

Wikipedia.pl:

Masz klawiaturę na USB ?

tetti13 , musisz wpodłączyć do komputera klawiaturę PS/2, wejść do BIOS-u i odnaleźć pozycję:

-> USB Keyboard Support (bądź podobnie) i w tej pozycji ustawić na ENABLED (włączone).

Przed wyjściem z BIOS-u zapisz zmianę ustawień (Save & Exit Setup -> F10).

Wyłącz komputer i podłącz klawiaturę USB.

BUMP

mi chodzi miedzy innymi o to zeby uruchomic plyte przed wlaczeniem systemu bez przestawiania opcji w biosie… da sie tak? ;/ bios nie dziala i nie moge formata zrobic! !!

tetti13 , posiadasz klawiaturę USB i nie możesz wejść do BIOS-u, ponieważ prawdopodobnie wyłączona jest w BIOS-ie obsługa klawiatury USB (USB Keyboard Support).

Musisz podłączyć do komputera klawiaturę z wtyczką PS/2 -> KLIK.

Wtedy do BIOS-u będziesz mógł wejść i dokonać zmiany, o której napisałem w poście wyżej.

Wtedy klawiaturę USB będzie działała.