Problem z biosem

namieszałem troche w biosie i komputer chodzi a monitor jest czarny podłaczyłem 2 i to samo . co robic???

Zresetuj ustawienia biosu - przy wyłączonym komputerze wyjmij baterie z płyty głównej, po minucie załóż i włącz komputer.

?

mi się zdaje że po 10 minutach się wkłada baterię biosu :slight_smile:

Kilka razy przy różnych płytach robiłem to po około minucie i było ok. Ale najlepiej niech sprawdzi co w instrukcji od płyty głównej na ten temat napisali.

mikołaj1986 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Albo poszukaj czy nie masz na płycie zwory do resetu biosa, jeśli to płyta nie starsza niż 2-3 lata to masz taka na 87%.Zworkę powinieneś mieć w okolicy kostki z biosem, wystarczy ją zamknąć i odczekać ok. 5 - 10 min w zależności co to za płyta jest. Polecam zapoznanie się z jej instrukcją obsługi, pozwoli ci to nie tylko na szybką lokalizację zworki, ale konkretnie też będziesz wiedział przez ile musi być zwarta, ale również dokładnie powinny być opisane w niej funkcje biosu.