Problem z BIOSem

witam:) wiem,ze jest bardzo duzo info na ten temat,ale zaden nie mowi jak sobie z nim poradzic… otoz gdy wlaczam kompa pojawia mi sie komunikat : CPU or CPU ratio has been changed. Please re-enter CPU settings in the SETUP! tylko jak to zrobic ?? z gory mowie, ze nie podkrecalem procka, a zegar systemowy i data są OK. Ostatnio zakupilem nowy dysk (podlaczony jako slave) . napiszcie mi jak moge spr co jest przyczyna komunikatu i co zrobic zeby komunikat sie nie pojawial…tylko prosze jasno bo BIOS to dla mnie czarna magia…

Spróbuj zresetować bios przekładając zworkę -jażeli nie wiesz jak wyciągnij bateryjkę na minutę.Wszystkie operacje przy odłączonym zasilaniu

niestety nic to nie pomoglo :frowning:

Wymień baterię biosu na nową.

Ustaw w biosie prawidłowe parametry Twojego procka mnożnik i FSB i zapisz na końcu bios Save.

Pomoc książka do płyty głównej.

Jaki masz procek.

Witam.

A według mnie kolega wyciągnął CPU z podstawki, lub na tyle mocno nim poruszył, że BIOSowi wydaje się iż nastapiła zmiana CPU. Jeśli nic nie było podkręcane, to wystarczy ustawić / sprawdzić w BIOSie, czy są ustawione własciwe parametry CPU. Na koniec zapisać ustawienia BIOSu. Gdzie i jak - zależne od BIOSu.

heh udalo mi sie od tak… wszedlem do BIOSu, nic nie robiłem i tylko zapisałem ustawienia :slight_smile: pomogło :):)pozdrawiam i dzieki wielkie :slight_smile: