Problem z biosem

Witam ostatnio postanowiłem odświeżyćmój zestaw komputerowy o nowe podzespoły
Wzbogacilem mój komputer o: obudowe,płyte główna,chłodzenie,zasilacz
Dysk został z wcześniejszego komputera.
Po uruchomieniu komputera wyświetla mi się informacja "Reboot and Select proper boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key.
Przeszukałem już cały internet w poszukiwaniu pomocy jednak nic z pokazanych rozwiązań do końca nie działa,Po uruchomieniu komputera pokazuje się marka płyty głównej oraz możliwość wejścia do informacji lub wejścia do biosu,ale kiedy pokazuje mi się powyższy komunikat i klikne F12 żeby wejść do Biosu,wyskakuje mi okno z wyborem dysków (posiadam tylko 1 dysk HDD).Kiedy wybiore puste pole pod dyskiem odrazu włącza się windows i wszystko działa,jednak przy każdym uruchomieniu komputera trzeba to robic.Bardzo prosze o pomoc,ponieważ już nie wiem co mam zrobić.

Wskazać w BIOS urządzenie, z którego komputer ma bootować.

już to robiłem,zaraz podeśle zdjęcia

Podaj model płyty głównej.

Gigabyte GA-Z170X-Gaming 7

Ustaw raz na stałe urządzenie, z którego ma startować komputer. Wejdź do BIOS/UEFI -> Bios features -> Boot Optrion Priorities. Instrukcja -> numerowana strona 41.

Jaka poprzednio przed zamianą była płyta główna. Czy instalowałeś system na nowo, czy tylko przełożyłeś dysk z zainstalowanym wcześniej systemem.

Przełożyłem dysk z zainstalowanym wcześniej systemem

A poprzedni zestaw to był komputer gotowiec lenovo Cube y710,i z niego było wyciągane:karta graficzna,procesor i wlasnie dysk

Robie to i wciąż jest to samo,zaraz podesle zdjęcia,lub filmik jeśli się da

Według mojej oceny musisz zainstalować system na nowo. Może to się wiązać z utratą licencji na system jeżeli był w wersji oem.

Żeby wejść do BIOSu, klikaj w tym momencie Delete, a nie F12.

gdy klikam delete całość sie restartuje,poprzez wcisniecie wlasnie f12 przechodze do biosu

Wyżej napisałeś, że nie da się wejść do BIOSu przez F12, lecz “wyskakuje mi okno z wyborem dysków”, czyli tzw. BootMenu. Więc jak to jest?
Instrukcja Twojej płyty głównej wyraźnie wskazuje, że wejście do BIOSu (oraz do jego aktualizacji) jest przez klawisz Delete (jak zresztą w większości płyt Gigabyte).
Zrzut%20ekranu%202020-11-16%20150850