Problem z Bitlockerem po formacie."blad urzadzenia we/wy"

Witam!!

Mam dość duży problem, otóż chodzi o to,że wczoraj przed zrobieniem formatu dysku :C zaszyfrowałam dysk D bitlockerem.(windows 7) Wpisałam hasło po którym trwało dobre 20minut szyfrowanie tegoż dysku… postęp był ok 4%, niestety dane związane z tym kluczem do odzyskiwania hasła przeniosłam na dysk D który zaszyfrowałam;/

Potem poprosiłam kolegę o format dysku :c, ponieważ nie chciało mi się czekać aż cały dysk się zaszyfruje,bo trwało by to z dwie godziny i tu się zaczyna problem… #-o

W momencie gdy próbuję odszyfrować dysk D wyskakuje mi komunikat:

“Nie można wykonać żądania z powodu błędu urządzenia We/Wy” i naprawdę żaden sposób nie działa aby odblokować mimo,że poświęciłam mnóstwo czasu szukając na forum wszelkich możliwych rozwiązań.

Bardzo zależy mi,żeby obeszło się bez formatu tego dysku,ponieważ są tam cenne dla mnie dane…

proszę o poradę :slight_smile:

Kama

Witaj,zajrzyj tu może Ci to coś pomoże:http://www.microsoft.com/poland/technet/bazawiedzy/centrumrozwiazan/cr028_01.mspx

nie pomogło, bo ja nie mam hasła;/;/;/;/ które zostało zaszyfrowane wraz z dyskiem D

w zasadzie mam hasło i znam je ale kiedy wpisuje je i zatwierdzam to wyskakuje mi ten błąd wy/we.

pozytywka42 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Formatuj dysk w takim razie.

Pisałam w pierwszym poście na temat formatowania… wiem,ze to rozwiązuje problem ale jak widać szukam tutaj pomocy aby obyło się bez tego…

Innej opcji niema. Swoją drogą szyfrowanie dysku tylko po to by myśleć - fajnie jak mi go ukradną to sobie przynajmniej filmów nie pooglądają jest mało sensowne :wink:

Nie ściągaj następnym razem wersji ultimate tylko Home Premium a spokojnie ci wystarczy a bez takich problemów się obędzie :wink:

/edit down

Jeśli myślisz, że mnie obchodzi co tam miałeś to bardzo się mylisz :stuck_out_tongue: nawet nie chen wiedzieć.

A swoja drogą to na jakiej podstawie myślisz,że dla takiej pierdoły miałabym szyfrować dysk??

Bardzo się mylisz tak pisząc… :twisted:

Dodane 14.01.2011 (Pt) 23:29

Jeśli Cię to nie obchodzi to po co snujesz domysły??

Czytaj ze zrozumieniem.

Kamila jestem :twisted: :twisted:

Koniec tej dyskusji, oczekuje pomocy a nie wymyślania i zgadywanek dlaczego musialam zaszyfrować dysk.

Niezbyt zrozumiałem - szyfrowanie dysku D: nie doszło do końca, brutalnie przerwałaś (mniejsza o to w jaki sposób), tak?

No to z danymi można się pożegnać. Szyfrowanie MUSI dojść do końca, jakiekolwiek przerwanie wcześniej może spowodować uszkodzenie danych - takie wielkie ostrzeżenie jest gdzieś na którymś etapie używania BitLockera.

Dokładnie, jak przerwałeś szyfrowanie to zostaje sformatowanie d:, bo po prostu nie odzyskasz już tych danych, bo zostały uszkodzone i tyle. Nie wiem w ogóle co Ci strzeliło do głowy, żeby przerywać szyfrowanie dysku, a tym bardziej nie rozumiem po co go szyfrowałeś… Już o wiele lepszym rozwiązaniem byłoby spakowanie danych winrarem i ustawić w opcjach pakowania żeby zażądał hasła przed wypakowaniem…

napisze drugi raz-jestem dziewczyną !!

czytajcie ze zrozumieniem

dzieki za odp

Nie wiem o co ci gościu chodzi. Chyba jasno piszemy, że straciłeś wszystko co masz na dysku i nie obędzie się bez formata.

@down - nie załapałeś żartu :wink: