Problem z BITLOCKEREM!

Witam.

W tym poście opiszę problem z Bitlockerem w Windowsie Vista.

Mianowicie kiedy zainstalowałem Vistę i wejdę do zakładki BitLocker w panelu sterowania pojawia sie w polu volumes mój systemowy dysk C: a wyżej pisze że niema TPM na płycie głównej i że się nieda go włączyć. Czytałem że bez TPM da się włączyć tylko że zapisać klucz na na pamięci USB. I tego nie rozumiem. :frowning: Zdjęcie Link

Proszę o pomoc. Dzięki

Poczytaj

Proszę zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Anathema - dłuższe linki należy chować w tagach . Powyższy sformatowałem. Na przyszłość proszę o tym pamiętać.

Anathema, dużo czytania, a ważne są dwie rzeczy żeby to działało na komputerze bez TPM:

Primo: trzeba zainstalować Vistę tak, żeby partycją aktywną (boot volume) nie była partycja systemowa Visty. To się robi odpowiednio manewrując narzędziem diskpart na etapie wyboru dysku w instalatorzy Visty.

Secundo: po instalacji trzeba ustawić w Zasadach grupy (gpedit.msc), żeby BitLocker mógł pracować bez TPM

OK. A moe teray ktoś mi napisye gdyie to znaleźć.

Dzięki

Że co :expressionless:

Chcesz coś znaleźć ?? tylko co ??

Tamten wpis w gpedit.exe ale już znalazłem. Teraz mam inny problem. Zaszyfrowałem dysk ale nie moge utworzyć klucza startowego (USB). Jest podłączona ale i tak przy włączaniu kompa pisze żeby podłączyć tą pamięć. Tam jest że na niej powinien być plik JAKIŚ-ŃUMER.BAK czy BEK. Jak patrze na ten folder to tam nic nie ma a jak tworze ten klucz to tylko 1 sekunde światełko pamięci miga i mówi że zapisuje. Co zrobić :!: :!: Mój BIOS chyba obsługuje USB bo tam da się ustawić dysk USB jako urzędzenie do bootowania. Pomocy :frowning: . Może ja go nie umiem ustawać. Wielki dzięki.

Złączono Posta : 31.12.2006 (Nie) 22:50

Mam wrażenie że tego sie u mnie nie da włączyć.

Wygląda na to, że Twój BIOS “nie łapie” podłączonego klucza USB i dlatego system zachowuje się tak, jakbyś nie podłączył urządzenia… Może upgrade biosu?

Co do tego numerka - to nie tak :slight_smile: Numerek w pliku (albo spisany na kartce) jest potrzebny do odzyskania dostępu w przypadku zagubienia lub uszkodzenia klucza zapisanego na USB (np. gdy sformatujesz pendriva).

Ale czy po utworzeniu klucza USB coś się pojawi na tej pamięci czy będzie pusta np: ukryty plik lub coś w tym stylu.Może ktoś tar robił i wie czy się coś pojawi. Być może zrezygnuje z klucza ale czy da się aby komputer żądał tylko o PIN bez klucza USB. A o BIOS-ie się później dowiem lub zmienie PC-ta.

Złączono Posta : 01.01.2007 (Pon) 21:46

Nawet jak bym chciał aktualizować BIOS-a to nie wiem jak(za duże ryzyko).

:frowning:

Niby tak, ale wszystko tam ładnie opisane jest, a i po przeczytaniu tej lektury nie powstawały by zapewne kolejne pytania :wink:

Nie powinno być nic widocznego na kluczu (przynajmniej u mnie nie ma). Co do PINu - taki scenariusz wymaga TPM v1.2.

Anathema: racja, ale gdybym ja miał to czytać i po przeczytaniu okazałoby się, że i tak to u mnie nie będzie działać, to byłbym zły że ktoś mi to kazał czytać :slight_smile: IMO warto co nieco streścić a potem odesłać po szczegóły :wink:

To ja nie wiem rezygnuje. Musze sie zapytać kolegi czy mi z BIOS-em zrobi “update” to może zadziała. Ja zazwyczaj miałem pecha albo mam źle ustawiony BIOS. :? Co do tego to musiałbym tam pogrzebać. Ale jak tam sie da ustawić aby bootował z dysku USB to chyba obsługuje USB(tylko nie wiem jak jest traktowana taka pamięć USB czy to dysk czy FDD??). Kiedyś mnie olśni i zadziała(jak to zazwyczaj bywa :wink: ). Potetuje różne możliwości i napisze jutro. Dzięki

Złączono Posta : 04.01.2007 (Czw) 19:41

No. Zribiłem taki test że w konsoli odzyskiwania chciałem coś zrobić i prosiło o klucz do kompa. Dałem mu i żeczywiście zczytał klucz i dał mi dostęp do dysku. Ale przy włączanieu kompa nadal nic nie ma. Ale narazie ine wlanczam Bitlockera. Dzięki. P.S zastanawiam się czy aktualizować biosa i czy to coś da.