Problem z blue screenem 0x00000124

Witam. Mam taki problem, otóż od pewnego czasu zaczęły nawiedzać mnie bluescreeny o kodzie błędu 0x00000124. i nie wiem co mam zrobić bo format nic nie daje. Chciałbym więc żeby ktoś doradził mi co mam z tym robić

Screeny temperatur itp

Hej,

Na początek wypadałoby sprawdzić pamięć RAM przy pomocy na przykład MemTestu.

Pozdrawiam,

Czymś innym? :slight_smile:

Hej,

Ewentualnie można użyć Windows Memory Diagnostic. Jeden i drugi program uruchamiasz z płyty bootowalnej bądź pendrive’a.

Pozdrawiam,

Chwilowo nie mam płyt itp xD

Hej,

Nie, nie nada się. Masz przetestować pamięć RAM, a nie ją pseudo-optymalizować.

Pozdrawiam,

HAL.DLL - 6.1.7601.17514

NTOSKRNL.exe - 6.1.7601.19045

WIN+R

%SYSTEMROOT%\SYSTEM32\MDSCHED.exe

Co na temat pisze w Podglądzie Zdarzeń ?

%SYSTEMROOT%\SYSTEM32\EVENTVWR.exe

screeny akurat mi się nie ładują, bo komputer firmowy :wink: ale…

Przy walniętym RAMie kody błędów raczej były losowe. Na początek zresetuj BIOS (zworką) lub przez wyjęcie baterii (przy odłączonym kablu zasilającym. W następnej kolejności jak powyższe nie pomoże, zaktualizuj sterowniki od płyty głównej, po kartę grafiki. Nie jestem jakimś guru, ale z doświadczenia wiem, że 80-90% BSODów powodowane jest przez problem ze sterownikami ewentualnie dyskiem

http://i.imgur.com/dwlpEFu.jpg

Hej,

Pamięć jest OK. W takim razie robimy reset ustawień BIOS’u - to o czym pisał jacek_kiler - i sprawdzamy dysk twardy. Wrzuć screena z programu CrystalDIskInfo. Podaj też dokładną konfigurację komputera.

  • System aktualny i wszystkie poprawki z Windows Update zainstalowane?
  • Jakiego antywirusa używasz?

Pozdrawiam,

Pokazuje mi nie znaleziono dysku xd

Używam Malwarebytes Anti-Malware

Win aktualizowany

 

Hej,

  • Uruchamiałeś program z uprawnieniami administratora, czyli klikając prawym przyciskiem i wybierając z menu kontekstowego polecenie Uruchom jako administrator?
  • Jeśli używasz wersji portable, to czy wypakowałeś ją najpierw?

A to jest wersja z ochroną w czasie rzeczywistym, czy wersja darmowa uruchamiana na żądanie?

Pozdrawiam,

CrystalDIskInfo mam wersje Portable i instalacyjną administrator nie pomaga cały czas pokazuje nie znaleziono dysku  ;]

Malwarebytes Anti-Malware Premium

Hej,

Spróbuj zatem programu HD Tune albo Ashampoo HDD Control. Chodzi oczywiście o dane S.M.A.R.T.

Spróbowałbym na czas testów usunąć program. Być może to on wywołuje ekrany śmierci.

Pozdrawiam,

Którą zakłądkę wybrać w HD Tune ?

Hej,

W HD Tune zakładkę Health. W Ashampoo przycisk Pokaż dane S.M.A.R.T, jak na screenie.

c81c6070b8e3.jpg

Pozdrawiam,

http://i.imgur.com/0sLJDxU.jpg

Dysk też ogólnie OK poza błędami komunikacji ale to nie ma znaczenia. Sterowniki przeinstaluj na oficjalne ze strony producenta płyty głównej plus radeony ale stawiam na zasilacz do podmiany na próbę na inny markowy. Może napisz jaki masz u siebie w kompie.

_ Chieftec _ (_ CFT - 600 - 14CS _) 600W

Hej,

Dysk oczywiście ok. Spróbowałbym zatem sprawdzić działanie systemu, gdy zostanie odinstalowany Malwarebytes Anti-Malware Premium.

Pozdrawiam,