Problem z "Blue screenem"

Witam, problem polega na tym że podczas gdy chce uruchomić grę “Lord of the Rings - War in the North” dostaje blue-screena (nie tylko przy tej grze), wczoraj podczas gry w league of legends (30 minutowa rozgrywka) komputer wyłączyło mi dwa razy bez niczego nawet nie pokazało blue screena, nie dawno do komputera zostały kupione nowe części: płyta głowna, karta graficzna, procek, i dwie kości ramu. (oczywiście komputer po wymianie sprzętu został sformatowany). Zastosowałem program debugging tools for windows o to co otrzymałem

(Przepraszam jeśli czegoś oczywistego nie ogarniam, ale jestem zielony jeśli chodzi o te sprawy :P)

Po pierwsze - to najpierw musisz zaktualizować symbole debuggera:

Uruchamiasz Debugera, z menu File wybierasz Symbol File Path i wpisujesz:

SRV*c:\symbols*http://msdl.microsoft.com/download/symbols

po tym naciskasz Ctrl+D i ponownie otwierasz do analizy plik minidump. Analiza się trochę wydłuży ponieważ program najpierw pobierze brakujące symbole.

Po jej zakończeniu - możesz ograniczyć się do wklejenia sekcji oznaczonej Bugcheck Analysis.

Po drugie - zasadniczo to nie nowe części zostały zakupione tylko … nowy komputer. Tak czy inaczej - nie jest pozbawionym sensu podanie informacji o bieżącej konfiguracji sprzętowej i używanym systemie operacyjnym.

Okej o to co teraz otrzymałem

A co do sprzętu to: Win7 ultimate 64 bitowy, płyta głowna Gigabyte 970A-D3, karta graficzna GTX550 TI Asus, procek AMD X8 FX-8120 3.1GHz, a do tego 2 kości ramu po 4gb firmy Vengeance.

Przede wszystkim - upewnij się że masz wersję BIOSu która w pełni obsługuje kod mikrokod procesora (ze strony producenta wynika że wersją tą jest F6, ale nic nie stoi na przeszkodzie byś od razu zaktualizował do wersji F8e - która w/g opisu poprawia współpracę z pamięciami). Skoro już o pamięciach - po aktualizacji BIOSu - uruchom memtesta. Jeśli te dwa kroki nie dadzą żadnych efektów - ostatnimi podejrzanym będzie zasilacz oraz sama płyta główna.