Problem z BlueScreen BCCode 124


(Wiktor Kubacki) #1

Hej, 

 

Mam taki problem od dłuższego czasu dla systemu Windows 7. System czasami zawiesza się z komputera zaczyna dochodzić dziwny dźwięk jakby burczenie po czym system samodzielnie się restartuje albo też wymaga resetu ręcznego. Na początku problem lubił się pojawiać podczas pracy na Chrome z wieloma zakładkami i włączeniu dodatkowo Mozilli Firefox. Później jednak problem zaczął występować w najmniej spodziewanych okolicznościach nawet i po 2-3 razy dziennie. Dodatkowo czasami zdarza się że podczas wyłączania kompa niby jest zamykanie Windows 7 jednak na końcu pojawia się czarny ekran (tak jakby system zamkną się prawidłowo) niemniej jednak komputer wciąż pracuje i aby go wyłączyć trzeba znowu dokonać resetu i dopiero wtedy po ponownym załadowaniu się Win 7 można go normalnie raz jeszcze wyłączyć.

 

Całe powyższe zdarzenie zbiegło się z wymianą dysku na nowy (który obecnie ma około 4-5 miesięcy), niemniej jednak nie pamiętam czy przed jego wymianą problem już się nie pojawiał (właśnie w przypadku pracy równolegle na Chrome oraz Mozilli). Dodaje załącznik z błędem i bardzo proszę Was o pomoc czego ten problem tak naprawdę dotyczy - czy sypie się system, czy jest to związane z dyskiem czy też należy wymienić RAM (obecne są używane przez ok 3,5 roku).  

 

 

post-263139-0-28802300-1406101674_thumb.


(drunkula) #2

Wklej całą zawartość komunikatu, w dalszej części zapewne jest informacja o sterowniku / bibliotece powodującej usterkę.


(Wiktor Kubacki) #3

Problem rozwiązany, więc na przyszłość dla osób z podobnymi problemami (dotyczy Windows 7 32bit). Instalacja najnowszych sterowników dla karty graficznej rozwiązała problem, tak więc w przypadku podobnego problemu warto spróbować :slight_smile: