Problem z Bluescreen - komp wcale się nie loguje

Witam, mam problem z komputerem Toshiba Satellite a300. Uruchomiłam komputer i nie mogę nawet dostać się do konta, wyświetla mi się Bluescreen. BAD_POOL_CALLER

I takie cyferki (nie umiem tego nazwać) Ox000000C2(0x00000043, 0xD2721000, 0x000000, 0x00000000)

ostatniego dnia normalnej pracy nic nie było podłączane do kompa ani nic, jedynie tylko aktualizacja skype była.

System operacyjny: WinXP

Procesor: Technologia procesorowa Intel® Centrino®: procesor Intel® Core™2 Duo T6400

Pamięć systemowa : 2,048 MB

Karta graficzna Typ : Intel® GMA X3100

A i nawet nie mogę uruchomić go na trybie awaryjnym i ponowna instalacja systemu się nie powiodła.

Co mogło spowodować że komputer nie chce się zalogować do konta ?

Ten Bluescreen najczęściej jest spowodowany sypiącym się dyskiem ( jak dobrze pamiętam ). Tylko tyle mogę pomóc bo bez dostępu do komputera to wiele nie zrobimy :(.

Spróbuj dysk podłączyć do innego komputera wtedy będziesz wiedziała czy to rzeczywiście on jest problemem.

PS: Nie instalowałaś żadnych sterowników firm trzecich?

Możliwości są dwie: uszkodzona pamięć lub wadliwy sterownik.

Można wiedzieć dlaczego instalacja nowego systemu nie powiodła sie? Jakis komunikat? Sprawdzałaś instalację nakładkową systemu?

bongoone: żadnych sterowników nie instalowałam.

djkamil09061991: wyświetla się w pewnym momencie po 2 minutach mniej więcej instalacji kolejny jakiś bluescreen. instalacji nakładkowej nie sprawdzałam, dopiero teraz przeczytałam na czym polega.

Może sama za przełożenie dysku to się nie będę brała, bo jeszcze gorzej coś zrobię, a możliwe to jest żeby tak się zrobiło od aktualizacji skype?

Raczej mało prawdopodobne ze winą jest aktualizacja skype, jeśli nawet podczas instalacji systemu wyskakuje bluescreen, jeszcze co możesz sprawdzić to wyjąć jedną z kości ram o ile posiadasz ich więcej i zobaczyć czy system zainstaluje się na jednej z nich :slight_smile: Jeśli nie to pozostaje problem z dyskiem.

Żebym jeszcze wiedziała jak mam to wszystko zrobić. Mogłabym liczyć na pomoc?

Pobierz program cpu-z:

http://www.dobreprogramy.pl/CPUZ,Progra … 13047.html

i podaj mi nazwę płyty z zakładki mainboard.

Wtedy dokładnie powiem ci co masz wyjąć :slight_smile:

Na tym zepsutym komputerze nie uruchomię tego programu w żaden sposób…

a no tak :smiley: zapomniałem :smiley: a więc pokaże ci na przykładzie, zaznaczyłem ci na innej płycie gdzie mniej więcej to się znajduje:

http://imageshack.us/photo/my-images/560/1125t.jpg/

takie kostki:

http://bazar.nepbay.com/wp-content/uplo … 397672.jpg

jeśli masz więcej niż jedną to wyjmij i zostaw na jednej kości co będzie.

Jak mnie pamięć nie myli - to Martaa. ma laptopa - więc to porównanie jest o kant rozbić.

Martaa. - zaopatrz się w Memtest, zmień sekwencję botowania laptopa tak, by pierwszym napędem był napęd optyczny i wykonaj test. (wiem - to brzmi strasznie - ale zapewniam cię nie ma w tym żadnej magii). Jeśli program zacznie sypać błędami (łatwo zauważyć - bo zrobi się czerwono na ekranie) - to udajesz się z laptopem do serwisu i kupujesz nowy(e) moduł(y) pamięci. Jeśli mem test nie wykaże błędów - zaczniemy się naprawdę martwić.