Problem z BlueScreen

witam

Proszę o pomoc Od kilku dni pojawia sie BlueScreen w różnym czasie użytkowania -błąd STOP: 0x000000D1

odczytany plik DMP

http://wklejto.pl/8709

masz vistę? mi też czasami bez powodu ale rzadko wyskakuje blue screen i restart

Raczej nie jest tu winny plik ntkrpamp.exe. Czy są jeszcze jakieś inne pliki DMP? Jak tak, do daj z nich raport. Z tego co czytałem o tym konkretnym błędzie, to najczęściej ludzie wymieniają jako przyczynę firewall, kartę graficzną NVIDII oraz sterowniki do płyty głównej. Ja bym się skupił na aktualizacji powyższych sterowników.

tak mam vistę , ten problem z bluescreen zacząl sie jakis tedzień temu czasem resetuje sie tylko jeden raz w ciagu dnia a w inny kilka razy

Są tez inne pliki DMP około 15

http://wklejto.pl/8712

http://wklejto.pl/8713

to są jedne z ostatich i zazwyczaj sie powtarzaja

hmmm bardzo dziwne szczerze nie wiem ale miałem podobne problemy lecz z innymi plikami, lecz u mnie pomogło zaktualizowanie systemu + najnowsze sterowniki + skanowałem kompa i pomogło. 2 problem miałem np gdy bulescreen wyskakiwał mi przy uruchomieniu klienta utorrent i usunąłem i problem zniknął, bądź co bądź sprawa z BlueScreenami w Viście jest dosyć dziwna. może jakiegoś syfa złapałeś kto wie.

Z tych plików DMP też niewiele wiadomo. echoba , instalowałeś coś ostatnio, zmieniałeś sprzęt, sterowniki etc? Zrób aktualizację wszystkich sterowników i antywirusa. Zaktualizuj zwłaszcza te od płyty głównej. Sprawdź pamięć programem Memtest86.

W jakich momentach wyskakują Bluescreeny? Usuń kodeki i zainstaluj KLite Codec Pack. Wyczyść system CCleanerem.

myślę że vista już tak ma przy jakimś sprzęcie który się może chwilami gryźć stąd te resety nagłe.u mnie jak pisałem to samo ale rzadko-domyślać się mogę że to może być wina sterów do grafiki ati lub sterów do zintegrowanej dźwiękówki/netu.nie przejmowałbym się tym-jeszcze mi nie uszkodziło to systemu-vista wyjątkowo odporna na uszkodzenia ;d