Problem z BlueScreen


(Echoba) #1

witam

Proszę o pomoc Od kilku dni pojawia sie BlueScreen w różnym czasie użytkowania -błąd STOP: 0x000000D1

odczytany plik DMP

http://wklejto.pl/8709


(suchmen) #2

masz vistę? mi też czasami bez powodu ale rzadko wyskakuje blue screen i restart


(Cosik Ktosik) #3

Raczej nie jest tu winny plik ntkrpamp.exe. Czy są jeszcze jakieś inne pliki DMP? Jak tak, do daj z nich raport. Z tego co czytałem o tym konkretnym błędzie, to najczęściej ludzie wymieniają jako przyczynę firewall, kartę graficzną NVIDII oraz sterowniki do płyty głównej. Ja bym się skupił na aktualizacji powyższych sterowników.


(Echoba) #4

tak mam vistę , ten problem z bluescreen zacząl sie jakis tedzień temu czasem resetuje sie tylko jeden raz w ciagu dnia a w inny kilka razy

Są tez inne pliki DMP około 15

http://wklejto.pl/8712

http://wklejto.pl/8713

to są jedne z ostatich i zazwyczaj sie powtarzaja


(Martines 000) #5

hmmm bardzo dziwne szczerze nie wiem ale miałem podobne problemy lecz z innymi plikami, lecz u mnie pomogło zaktualizowanie systemu + najnowsze sterowniki + skanowałem kompa i pomogło. 2 problem miałem np gdy bulescreen wyskakiwał mi przy uruchomieniu klienta utorrent i usunąłem i problem zniknął, bądź co bądź sprawa z BlueScreenami w Viście jest dosyć dziwna. może jakiegoś syfa złapałeś kto wie.


(Cosik Ktosik) #6

Z tych plików DMP też niewiele wiadomo. echoba , instalowałeś coś ostatnio, zmieniałeś sprzęt, sterowniki etc? Zrób aktualizację wszystkich sterowników i antywirusa. Zaktualizuj zwłaszcza te od płyty głównej. Sprawdź pamięć programem Memtest86.

W jakich momentach wyskakują Bluescreeny? Usuń kodeki i zainstaluj KLite Codec Pack. Wyczyść system CCleanerem.


(suchmen) #7

myślę że vista już tak ma przy jakimś sprzęcie który się może chwilami gryźć stąd te resety nagłe.u mnie jak pisałem to samo ale rzadko-domyślać się mogę że to może być wina sterów do grafiki ati lub sterów do zintegrowanej dźwiękówki/netu.nie przejmowałbym się tym-jeszcze mi nie uszkodziło to systemu-vista wyjątkowo odporna na uszkodzenia ;d