Problem z bluescreenami

Mam laptop ASUS K53SV od pół roku i jakoś nie dawno w przeciągu 1 tygodnia pokazały mi się 4 bluescreeny co mnie troche martwi. Robiłem już tematy o tym, ale wtedy miałem tylko 1 zdjęcie teraz posiadam ich 4 co może ułatwić wykrycie błędu. Robiłem aktualizacje płyty głównej ale niestety to nadal wyskakuje. cd61526162912cfam.jpg 65542e51e50bc511m.jpg 11603ade56031308m.jpg d4f288a1ad61d97dm.jpg Za odpowiedzi bardzo dziękuję.

Najprawdopodobniej siada Ci któryś ze sterowników, ale:

http://support.microsoft.com/gp/errormessage/pl

błąd sterownika, aktualizowałeś sterownik do grafiki?

tu strona z błędami http://www.hotfix.pl/bledy-systemu-wind … od-a11.htm

wystarczy odczytać błąd, który znajduje się przy *** STOP

szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html

Zobacz blue-screen-przerywanie-pobierania-znikanie-tapety-ikon-t485885.html#p3062357 i zacznij od odczytu i analizy plików minidump. Na zdjęciu, które zrobiłeś w ostatnich linijkach widać informację o tym, że system przerzuca informacje o aktualnym stanie pamięci, w tym winowajcy BlueScreena, do pliku - właśnie do pliku minidump. I tak jest za każdym razem kiedy pojawi się niebieski ekran. Później taki plik można odczytać i zobaczyć co było powodem problemów. Gdyby nie było tych plików: bsody-pusty-folder-minidump-t489452.html#p3083294

Witam!

Krótkie wyjasnienie BSOD:

0x0019 Znalezienie na dysku określonego obszaru lub ścieżki nie jest możliwe.(błędnie działający sterownik)

0x00D1 Wysłany sygnał jest nieprawidłowy. (błędnie działający sterownik)

0x00C5 Próba użycia nieprawidłowego obszaru pamięci przy zbyt wysokim poziomie IRQL procesu (błędnie działający sterownik)

0x003B Wystąpił nieoczekiwany błąd sieciowy. (błędnie działający sterownik)

Moja rada. Ściągnij aktualne sterowniki ze strony producenta:

http://pl.asus.com/Notebooks/Versatile_ … /#download

zainstaluj na czysto windows 7 (w zal. jaką wersję masz), następnie ściągnięte sterowniki i powinny problemy ustąpić.

Pozdrawiam

Najlepiej zainstalować na nowo win 7. Ale na nowym laptopie bym bał się robić formata co prawda wyrabiałem płyte recorvery na 5 plytach wyszło. Ja sie boje ze jakby jakas płyta nie zadziałała bym nie mogł odpalić wina bo nie mam wina 7. A czy jak bede zwlekal z problemem to coś się stanie?

Najlepiej zrób “czystą” instalkę pożyczając od kolegi windows 7 i wklepując klucz który masz pod spodem lapka. Wszystko będzie fajnie działać;)

Chyba nic się nie stanie, co najwyżej może być dla Ciebie uporczywe, że pojawiają się niebieskie ekrany.

Co do formata, zobacz temat - Usunięta całkowicie Partycja Recovery-co zrobić ?. Nie ma też pewności, że jeżeli przykładowo teraz problem powoduje wersja X sterownika do karty sieciowej, to po ponownej instalacji systemu znowu możesz zainstalować wersję X sterownika do karty sieciowej i problem dalej będzie występować. Gdybyś teraz zdiagnozował problem i ustalił, że problem powoduje wersja X sterownika i aktualizacja do wersji Y rozwiązuje problem, to miałbyś problem z głowy. Zobacz też moją poprzednią wiadomość i w razie gdybyś chciał zanalizować problem, to może pomóc lektura niektórych rad w temacie BlueScreen Windows 7.