Problem z bluetooth w laptopie

Siemka ,

 

Mam problem , ktorego nie potrafie sam rozwiazac od kilku dni pomimo porad w googlach czy na yt.Mianowicie mam problem z bluetooth w laptopie asus x553m.Problem polega na tym, ze po aktualizacji do systemu windows10 bluetooth wyparowalo , nigdzie nie moge znalezc ani w zaden sposob wlaczyc , a jestem pewny ze wczesniej bylo(chociaz nie uzywane).Mam nadzieje ze pomozecie mi rozwiazac ten problem.Pozdrawiam.

Wejdź w Ustawienia->Urządzenia. Masz tam zakładkę Bluetooth? Jeśli nie to kliknij prawym przyciskiem na logo Windows, wybierz menadżer urządzeń i sprawdź czy nie ma jakichś braków.

Nie mam zakladki bt , a jezeli chodzi o menadzer urzaden to rowniez nic nie ma.

Pokaż screena z Menadżera Urządzeń

screen.png

Z tego co widzę to nie ma sterowników do Bluetooth w tym modelu dla Windowsa 10, ale te dla WIndows 8.1 powinny działać:

https://www.asus.com/pl/support/Download/3/557/0/2/BfnJpFOINWJ0zTH3/41/

czyli nie musze zmieniac windowsa ?

Nie musisz, wybierz na tej stronie Windows 8.1, następnie zakładka Bluetooth.

Najlepiej zdeinstalować i jeszcze raz zainstalować .

Pojawil sie problem. Nie moge tego zainstalowac bo wyskakuje blad(nie wykryto urzadzenia bt[…]. Czyli moze to oznaczac ze nie mam wgl bluetooth w laptopie ? dzieki za pomoc.

1.png

Według specyfikacji ten laptop posiada moduł Bluetooth, dodatkowo sam powiedziałeś, że wcześniej było. Jest mała szansa na to, że moduł Bluetooth uległ uszkodzeniu. Stawiam na to, że akurat moduł zastosowany w Twoim urządzeniu nie będzie działał pod Windows 10.

Ok, wielkie dzieki. Jeszcze jedno pytanie bo nie jestem pewien czy kupujac adapter bt bede mogl laczyc swoj bezprzewodowy glosnik z komp. ? Nie wiem na jakiej zasadzie to dziala.

Tak. Będzie to działało tak jak z wewnętrznym modułem bt.

9428 , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie, na przykład: “Brak Bluetooth w laptopie ASsus x553m po aktualizacji systemu do Windows 10”. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

 

Dodatkowo na forum staramy się pisać poprawnie i używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole każdego posta po lewej stronie) - wyedytować swoje posty w tym temacie.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Miałem podobną akcję ale na win7, kupiony bez OS bo miałem Win7 pro.

Na win7 lapek nie wykrywał BT, poddałem się sądząc że po prostu go tam nie ma, po aktualizacji do win10 BT się pojawił i nie sprawia kompletnie żadnych problemów.