Problem z Bluetooth


(davispl) #1

Witam. Mój laptop to Dell Vostro 3700 z Win 10 64-bit. Kiedy dostałem ten laptop (grudzień 2016) bluetooth działał normalnie, ale kilka dni temu zauważyłem, że wgl go nie ma. Nie ma go w Centrum Akcji i w Menedżerze urządzeń, ale w ustawieniach jest, tylko że nigdzie nie znalazłem włącznika bluetooth. Kiedy wchodzę w: Ustawienia > Urządzenia > Bluetooth i inne urządzenia klikam ,Dodaj urządzenie Bluetooth lub inne" następnie Bluetooth (Chodzi o rodzaj urządzenia, który chce dodać) pisze: Nie można nawiązać połączenia. Widziałem poradnik na YT, że można rozwiązać problem w ustawieniach poprzez Rozwiązywanie problemów > Bluetooth, no i kiedy wykryje problem to pisze: Urządzenie nie obsługuje protokołu Bluetooth, klikam dalej i: Znalezione problemy: Sprawdź możliwości protokołu Bluetooth | Wykryty |
(Żółty trójkąt). Przysięgam, że kiedyś tu działał bluetooth bo normalnie łączyłem się z telefonem. Poradniki na YouTube nic nie dały. Jeszcze dodam, że pobierałem sterowniki ze strony producenta i nic to nie dało. PS. Screeny są w załączniku.


(Domker) #2

Sterowniki dell bluetooth 365 od producenta nie wspierają Windows 10.
Ich wsparcie skończyło się na Windows 7, w 8.1 jeszcze działały, a w Windows 10 już nie.
Możesz spróbować tych sterowników, ale gwarancji nie ma - wyczytałem tylko, że komuś zadziałały w przypadku tego modułu bluetooth:
https://www.dell.com/support/home/pl/pl/pldhs1/Drivers/DriversDetails?driverId=VY4F2


(Seba228215) #3

Masz laptopa. Drivermax spróbuj, on powinien znaleźć sterowniki (te działające).


(davispl) #4

Dzięki Ci!!! Tyle poradników na YT obejrzałem, długo szukałem na google, dużo sterowników instalowałem, ale ten sterownik jest idealny! Już mam wszędzie Bluetooth’a. Dzięki Ci wielkie!


(Domker) #5

W języku polskim szukałeś rozwiązania?
Mi 2 minuty zajęło w wyszukiwarce https://duckduckgo.com po frazie: “dell bluetooth 365 Windows 10 drivers” (4 link od początku / ostatni post) :wink: