Problem z bluetooth

Hej. Ostatnio weszłam w posiadanie nowego laptopa Lenovo Ideapad 100-15IBY z systemem Windows 10. Wszystko jest zaktualizowane i działa jak należy, oprócz jednego - Bluetooth. Chciałam podłączyć przez bluetooth głośnik, ale niestety się nie da. W centrum akcji nie ma ikonki, a przeszukanie menadżera urządzeń nic nie dało. Próbowałam też instalować sterownik ze strony Lenovo, ale pod koniec instalacji wyskakuje okienko informujące o tym, że “w systemie nie ma zainstalowanego urządzenia Bluetooth Realtek”. (zdjęcia poniżej) Czy jest coś, co mogłabym z tym zrobić, bez konieczności kupowania adaptera?
Bez%C2%A0tytu%C5%82ummmvbvbn

A jesteś pewna, ze laptop jest wyposażony w Bluetooth? Czasami jest to wyposażenie opcjonalne. Warto sprawdzić systemowy Menadżer Urządzeń, by się przekonać. Powinna tam być oddzielna pozycja Bluetooth lub jakieś żółte znaczki.

1 polubienie

Włączony jest ? Fn+ … F7 ?

1 polubienie

Niestety nie ma tam takiej pozycji…

Albo zły typ:

No, to nie ma Bluetooth’a. Gdyby był, sterowniki Realtek dałyby się zainstalować. Pierwszy Twój obrazek mówi wszystko.

właśnie typ na pewno wybrałam dobry, ale za każdym razem jest tak samo :confused:

Sprawdź więc opcje aktywacji skrótem klawiszowym.

Czyli nie mogę go pobrać z internetu? Będzie trzeba kupować adapter?

  1. Fixing Bluetooth issues Windows 7 , 8 and 10
  2. Jak włączyć bezprzewodowy system BIOS

Jeżeli laptop byłby wyposażony w układ BT to w Menadżerze Urządzeń domyślnie były by widoczne urządzenia Generic od Microsoftu i ikona BT byłaby widoczna w Trayu.

Tak. To tani i miniaturowy sprzęt.

okej, dziękuję bardzo za pomoc!