Problem z bluetoothem i klawiszami Fn - Windows 10 / x201

Hej,

mam Lenovo x201, który do niedawna pracował na Windowsie 10 po upgradzie z Windowsa 7. Wszystko działało (i klawisze funkcyjne i Bluetooth) 
Ostatnio przenosiłem dysk na SSD i coś tam nie banglało, więc zainstalowałem 10 na czysto. Działa wszystko poza niektórymi klawiszami Fn i BT. 

 

Temat gryzę już od jakiegoś czasu. BT zachowuje się jakby w tym komputerze nie istniał. Nie ma ikony do włączania (bo nie ma sterowników), brak info o BT w panelu sterowania itp. W menadżerze urządzeń też go nie ma, nie więc jak zainstalować do niego sterowników. Żeby pojawił się w menadżerze, to trzeba BT włączyć. Z tego co wyczytałem to jedyną opcja włączenia nadajnika BT jest użycie klawiszy funkcyjnych, które działają na 10. w podstawowym zakresie (brak możliwości zarządzania połączeniami bezprzewodowymi). Lenovo przestało wspierać x201 po wypuszczeniu przez MS 10, więc pozostaje mi instalacja ‘zaawansowanej’ obsługi klawiszy w trybie zgodności z Win 7 albo 8 co kończy się błędami. 

Sterowniki do BT od Lenovo (dla Win 7 - ponoć działają na 10) nie chcą się instalować, bo nie wykrywa urządzenia BT na kompie. Wszystko rozbija się o to, ze nie mogę włączyć BT. W biosie też nie widzę wzmianki o BT…

 

Macie jakiś pomysł jak włączyć urządzenie zainstalowane w lapku urządzenie bez menadżera urządzeń ani przycisków fizycznych?